Japończycy szykują kolejnego hot hatcha. Będzie Toyota GR Corolla

Po sukcesie Toyoty GR Yaris przyszedł czas na zdominowanie hot hatchy segmentu C. Toyota szykuje GR Corollę, która może stać się poważną konkurencją dla bezpiecznych dotąd modeli.

Hot hatche segmentu B w ostatnich latach mocno ucichły. Choć Ford Fiesta ST i Volkswagen Polo GTI utrzymywały tę motoryzacyjną niszę, Toyota GR Yaris sprawiła, że większość konstruktorów ze zdziwieniem stwierdziła "to tak się da?". 260-konny malec z napędem na cztery koła jest zaprzeczeniem tego, co do tej pory znaliśmy jako miejskie hot hatche. Były to raczej "warm-hatche". Jednak GR Yaris nie jest ostatnim słowem Toyoty w tej kwestii. Wygląda na to, że marka słynąca ze świetnych hybryd postanowiła rozgościć się w autach sportowych. Na horyzoncie jest bowiem Toyota GR Corolla.

Zobacz wideo Nowa Toyota Supra - klasyczne auto sportowe? [RECENZJA]

Zagrożenie dla legendy

Najpopularniejszym hot hatchem segmentu C jest bez wątpienia Volkswagen Golf GTI i Ford Focus ST, ale w ostatnim czasie palmę pierwszeństwa przejął Hyundai i30 N. Do segmentu kompaktowych sportowców lada moment może dołączyć Toyota GR Corolla. Jeśli wierzyć plotkom, że model ma być bliźniakiem GR Yarisa, możemy się spodziewać kolejnej hot hatchowej rewolucji.

Platforma TNGA

O ile GR Yaris powstał na nowej platformie, GR Corolla ma wycisnąć co tylko się da z modułowej płyty TNGA. Jest duża szansa, że sportowa Corolla również dostanie napęd na cztery koła. Z GR Yarisa zapożyczony będzie także silnik - do GR Corolli trafi trzycylindrowy motor o objętości skokowej 1,6 litra. W Yarisie mamy do dyspozycji 261 KM. Taka moc w Corolli i tak pozwoliłaby jej wyprzedzić rywali takich jak Volkswagen Golf GTI czy Hyundai i30 N.

Toyota GR Yaris Opinie Moto.pl: Toyota GR Yaris. Fantazja prezesa i hot hatch dekady

Sportowa stylistyka

Wzorem z napakowanego i masywnego GR Yarisa, GR Corolla również zyska bardziej agresywny wygląd. Możemy spodziewać się szerszych nadkoli, dokładek zderzaków i większej osłony chłodnicy. W kabinie nie zabraknie sportowych foteli z porządnym trzymaniem bocznym i sportowej kierownicy.

Toyota GR Corolla - premiera

Póki co nie znamy oficjalnej daty premiery sportowej Toyoty Corolli, ale marka skutecznie podsyca zainteresowanie dawkując informacje o nowym modelu. Nieoficjalne informacje podają, że GR Corollę poznamy jesienią tego roku, czyli pierwsze egzemplarze powinny pojawić się na ulicach na początku 2022 r.

Toyota GR Supra 2.0, edycja limitowana Fuji Speedway Toyota GR Supra z kolejną wersją silnikową. Do Europy dotrze wariant 2.0

Toyota CorollaToyota Corolla Toyota

Toyota CorollaToyota Corolla Toyota

Więcej o: