Odkurzacz samochodowy nie ma z nią szans. Wrzuć zabawkę dziecka do auta. Działa jak "magnes brudu"

Czym wyczyścić samochód w środku? Domowe sposoby mogą być wystarczające i z powodzeniem zastąpią odkurzacz samochodowy. Wystarczy dziecięca zabawka. Doskonale poradzi sobie z usunięciem wszelkich okruszków, brudu i kurzu z trudno dostępnych miejsc.

Samochód kryje w sobie wiele podstępnych małych miejsc, gdzie chowają się okruszki i kurz. Mówimy tutaj o uchwytach na kubki, nawiewach i klamkach drzwi. Te trudno dostępne miejsca, do których ciężko dotrzeć, nawet końcówką specjalnego odkurzacza nie stanowią problemu dla dziecięcej zabawki.  

Zobacz wideo Jeździłem najnowszą Toyotą Land Cruiser po kowbojskich szlakach. To, co potrafi, szokuje [MATERIAŁ WYDAWCY MOTO.PL]

Jaki odkurzacz do mycia samochodu? Czyszczenie wnętrza auta domowym sposobem

Niektóre szczeliny, z którymi mamy do czynienia w samochodzie mogą stanowić problem podczas kompleksowego sprzątania wnętrza kabiny. W przypadku trudno dostępnych miejsc rozwiązaniem będzie dziecięca zabawka, która jest hitem wśród najmłodszych. Mowa o slime, czyli ciągnącej się i klejącej masie plastycznej, którą dzieci nazywają potocznie "glutkiem". Dzięki jej specyficznej konsystencji jest w stanie dotrzeć do każdego zakamarka, zbierając po drodze cały brud. Wystarczy niewielka ilość dociśnięta do powierzchni, by slime zgarnął wszystkie okruszki.

Jak zrobić gluta samemu w domu? Własnoręczny slime do czyszczenia zakamarków z 3 składników

Użytkownik TikToka, posługujący się pseudonimem @Blossom podzielił się tajną bronią, jakiej używa do czyszczenia wnętrza auta i wszystkich trudno dostępnych miejsc. Przy okazji zaprezentował, jak samemu wykonać "glutka" z pomocą trzech produktów. Okazuje się, że przygotowanie go zajmuje kilka sekund.

Potrzebujesz:

  • odrobinę przezroczystego kleju szkolnego,
  • 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej,
  • 1-1/2 łyżki uniwersalnego roztworu do soczewek kontaktowych.

Wymieszaj wszystkie składniki, a otrzymasz idealny łapacz kurzu, okruszków i wszelkich zanieczyszczeń. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.