Przekrój surową bulwę na pół i zabierz ją do samochodu. Później sobie podziękujesz

Już połowa ziemniaka może stać się rozwiązaniem popularnego problemu wielu kierowców. Ekologiczny i sprytny trik sprawi, że już nigdy nie trzeba będzie kupować sklepowych środków czystości.

Ziemniaki to jedna z popularniejszych warzyw w Polsce, bez których wiele z nas nie wyobraża sobie obiadu. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z jego właściwości i tego, jak można go sprytnie wykorzystać poza kuchnią. Oprócz tego, że można go wykorzystać do pielęgnacji włosów i skóry czy do rozciągania butów, warto zabrać go również ze sobą do samochodu.

Zobacz wideo [MOTOVLOG] Jeep Avenger e-Hybird na włoskich drogach i torach testowych [MATERIAŁ WYDAWCY MOTO.PL]

Czym umyć szyby w samochodzie, żeby nie parowały domowe sposoby? Chwyć za ziemniaka

Czy szyby w samochodzie ciągle parują? Okazuje się, ze aby szyby samochodu wyglądały elegancko i przejrzyście wystarczy domowy trik z użyciem połowy ziemniaka. Pamiętaj, aby użyć czystego ziemniaka, więc wcześniej umyj go dokładnie, jeśli jest pokryty ziemią.

  1. Przetnij surowego ziemniaka na pół.
  2. Potrzyj szybę odciętą częścią połówki ziemniaka. Spowoduje to jego oczyszczenie i pozostawienie warstwy, która zapobiegnie tworzeniu się pary na szybie.
  3. W razie potrzeby użyj drugiej połowy. Możesz także odciąć zabrudzone plasterki i w razie potrzeby wykorzystać istniejącą połowę.
  4. Pozostaw do wyschnięcia bez dotykania.
  5. Na koniec usuń nadmiar soku i nieestetyczne smugi pozostałe na szybach i wypoleruj powierzchnię ręcznikiem papierowym lub szmatką z mikrofibry.

Trik z ziemniakiem na zaparowane szyby w aucie. Za wszystkim stoi skrobia i jej właściwości

Sok ziemniaczany powinien wyschnąć klarownie na powierzchni szyb, aby zapobiegnąć ich zaparowaniu w przyszłości. Trik ten zachwyca skutecznością, dzięki skrobi zawartej w ziemniakach, która działa niczym bariera między szkłem a powietrzem, pozostawiając je wolne od wilgoci. Rozwiązanie z nim sprawdzi się szczególnie w chłodniejsze dni, gdy pogoda za oknem nie dopisuje.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.