Rozsyp i pozostaw na kilka minut. Tani kosmetyk dla dzieci "wyżre" cały brud z tapicerki w aucie

Czyszczenie tapicerki materiałowej samochodu to jeden z najlepszych sposobów zapobiegania powstawaniu nieprzyjemnych zapachów i przebarwień na dłuższą metę. Jak doprowadzić do ładu auto? Wcale nie musisz tego robić u specjalisty.

Siedzenia i dywaniki w samochodzie są narażone na wiele zagrożeń, od plam jedzenia, sierści zwierząt, po rozlane napoje. Dla niektórych kierowców czyszczenie tapicerki jest przykrym obowiązkiem, który wciąż odkładają na później. Czyszczenie wnętrza kabiny, wcale nie należy do trudnych zadań. Z pomocą przychodzą domowe rozwiązania, dzięki którym usuniesz wszelkie plamy i zabrudzenia.

Zobacz wideo Piękny zapach w twoim samochodzie? Wypróbuj te 3 myki!

Jak wyczyścić tapicerkę materiałową w samochodzie? Domowe pranie i usuwanie plam

Wnętrze auta jest mocno narażone na codzienny brud wynikający z jego użytkowania. Na materiale mogą pojawiać się kłopotliwe plamy i zabrudzenia pochodzące z określonych źródeł. Z powodzeniem możemy wyczyścić siedzenia we własnym zakresie, gdyż w tapicerkę materiałową brud nie wnika głęboko. W przypadku tłustych plam idealnie sprawdzi się produkt z dziecięcej kosmetyczki, czyli puder dla niemowląt znany także jako zasypka. Talk, który jest najczęściej głównym składnikiem, łatwo pochłania wilgoć i substancje tłuszczowe. Co więcej, wyeliminuje nieprzyjemny zapach i zdezynfekuje materiał.

  1. Rozsyp produkt na plamie i odczekaj kilka minut.
  2. Całość wytrzep i usuń za pomocą odkurzacza.

Czyszczenie tapicerki samochodowej domowymi sposobami za grosze. Wszystko, czego potrzebujesz masz w kuchniCzyszczenie tapicerki samochodowej domowymi sposobami za grosze. Wszystko, czego potrzebujesz masz w kuchni Ruslan Sidorov/iStock.com

W przypadku wyjątkowo uporczywych zabrudzeń pochodzących z herbaty, kawy, mleku czy wymiocin świetnie sprawdzi się mieszanka wody z octem. Przygotowany roztwór wystarczy nałożyć na ściereczkę, a następnie przetrzeć poplamioną powierzchnię i poczekać aż do całkowitego wywabienia brudu.

Czym zlikwidować nieprzyjemny zapach w samochodzie? Usuwanie zapachów z wnętrza auta

Tapicerka samochodowa często z biegiem czasu pochłania plamy i zapachy. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek czyszczenia siedzeń samochodowych, pierwszym krokiem jest rozprawienie się z zapachem. Usuwanie zapachów z wnętrza samochodu można wykonać już w kilku prostych krokach z użyciem wszechstronnego produktu gospodarstwa domowego, jakim jest ocet.

  1. Napełnij dwie miski białym octem.
  2. Umieść jedną miskę na desce rozdzielczej samochodu, a drugą na tylnym siedzeniu na noc przed czyszczeniem.
  3. Zamknij wszystkie okna i drzwi i zostaw miski na noc. Ocet powinien skutecznie wchłonąć wszelkie zapachy wydobywające się z samochodu.
  4. Rano wyjmij miski z octem i pozostaw drzwi i okna samochodu otwarte na tak długo, aż zapach octu całkowicie zniknie.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.