A jednak. Tak wygląda zupełnie nowy Ford Mondeo. Oczywiście jest haczyk

Wypłynęły zdjęcia nowego Forda Mondeo. Wyciek nastąpił z. chińskiego Ministerstwa Przemysłu i Informacji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Zdjęcia nowego Forda Mondeo wyciekły z chińskiego Ministerstwa Przemysłu i Informacji. Na zdjęciach można zobaczyć produkcyjną wersję tego popularnego sedana, w tym również elementy z modelu ST.

Zobacz wideo Jak nowoczesny jest Ford Kuga?

Przód wygląda niemal identycznie jak crossover Evos, który jest dostępny na tamtejszym rynku. Wyposażony jest w światła LED i sporych rozmiarów grill. Z profilu karoseria również nawiązuje do wspomnianego modelu. Widać również, że auto ma mieć opcję dwukolorowego nadwozia. Mondeo wydaje się siedzieć wyżej w porównaniu do swojego poprzednika.

Z tyłu poziomo ułożone światła są połączone z listwą LED, a zderzak ma ozdobny dyfuzor i ukryte rury wydechowe. Plakietka Ecoboost 245 na tylnej klapie wskazuje na 2-litrowy czterocylindrowy silnik, który prawdopodobnie jest połączony z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów, podobnie jak w Evos.

Wyciek ten sugeruje również długość Mondeo – 4935 mm, czyli jest większy od odchodzącego modelu.

Nie ma niestety zdjęć wnętrza, ale prawdopodobnie będzie współdzielone z Evosem. Powinien zatem posiadać ultraszeroki 43-calowy ekran, składający się z 12,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników i 27-calowy ekran dotykowy z systemem SYNC+ 2.0. Powinien być również przestrzenny.

Niestety Ford w USA wycofał Mondeo (tam pod nazwą Fusion) z rynku, podobnie jak w Europie, gdzie model był dostępny przez 30 lat. Teraz amerykańska marka chce się skupić na produkcji crossoverów i SUV-ów. Nowy Ford Mondeo będzie dostępny jedynie na rynku chińskim.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.