"Szybcy i wściekli 7" - aktorzy, najlepsze samochody i popularna piosenka

"Szybcy i wściekli 7" to przełomowa część serii. Po raz ostatni na ekranie możemy podziwiać postać Briana, granego przez Paula Walkera. Co jeszcze wyróżnia siódmą odsłonę popularnego filmu?

"Szybcy i wściekli 7": obsada i fabuła w sequelu

W obsadzie "Szybcy i wściekli 7" nie mogło zabraknąć dobrze znanych widzom aktorów, jak Vin Diesel oraz Paul Walker. Niestety w przypadku tego drugiego, jest to ostatnia część z jego udziałem. W czasie trwania zdjęć do filmu aktor zginął tragicznie w wypadku samochodowym. 

Dominic Toretto, w którego wciela się Vin Diesel i jego kompani prowadzą dość spokojne życie po powrocie do USA. Nic jednak nie trwa wiecznie. Do miasta przyjeżdża bowiem żądny zemsty brat Owena Shawna - Deckard. Mężczyzna pragnie za wszelką cenę pomścić Owena. W tym celu zabija przyjaciela Doma - Hana. Wkrótce wysadza w powietrze dom Toretto. Równocześnie rozwija się drugi wątek opowieści: urzędnik państwowy, pan Nobody próbuje wykraść rządowy program "Oko Boga", dzięki któremu można dotrzeć do każdego człowieka, ukrytego nawet w najdalszym zakątku świata. Grupa Toretta musi stawić czoło Deckardowi i jednocześnie odzyskać program.

"Szybcy i wściekli 7": aktorzy drugoplanowi

Oprócz głównych postaci w "Szybkich i wściekłych 7" widzowie mają okazję ponownie podziwiać całą plejadę aktorów pobocznych znanych z poprzednich części serii:

 • Michelle Rodriguez jako Letty Ortiz
 • Jordana Brewster jako Mia Toretto
 • Dwayne Johnson jako Luke Hobbs
 • Tyrese Gibson jako Roman Pearce
 • Ludacris jako Tej Parker
 • Jason Statham jako Deckard Shaw
 • Kurt Russell jako Pan Nikt

W której części "Szybcy i wściekli" ginie Paul Walker?

Paul Walker to jeden z głównych aktorów w serii "Szybcy i wściekli". Wcielał się w postać Briana O’Connera. Podczas kręcenia scen do siódmej części filmu, aktor uczestniczył w przyjęciu charytatywnym, w czasie którego udał się na przejażdżkę sportowym samochodem. Niestety ta, skończyła się dla niego tragicznie - rozpędzone auto uderzyło w drzewo i spłonęło. Walker zginął na miejscu. Wytwórnia filmowa postanowiła nie usuwać jego postaci z częściowo już nagranej siódmej części serii. Pozostałe sceny dograli za Paula jego bracia. Dzięki technice komputerowej, graficy dopasowali do ich sylwetek twarz zmarłego tragicznie aktora, zaś głos skompilowano z wykorzystaniem wypowiedzianych wcześniej przez aktora kwestii. 

"Szybcy i wściekli 7": samochody w filmie

Podobnie jak w poprzednich filmach tej serii, również siódma część obfituje w nieziemskie modele aut. Można podziwiać w "Szybkich i wściekłych 7" samochody jedyne w swoim rodzaju, niespotykane w żadnej innej produkcji tego typu. Maszyny te prezentują na ekranie niezwykłą moc i osiągnięcia, które dodają dreszczyku całej fabule. 

Niewątpliwą gwiazdą w siódmej odsłonie filmu "Szybcy i wściekli" jest Lykan Hypersport. Super nowoczesny samochód o iście kosmicznym designie. Możemy go podziwiać podczas epizodu ukazującego ucieczkę z budynku, gdzie Toretto przeskakuje z dachu jednego wieżowca na drugi. Co ciekawe, wyprodukowano tylko siedem takich aut a koszt jednego egzemplarza to 3,4 mln dolarów.

"Szybcy i wściekli 7" - auta bohaterów serii

Każdy z głównych bohaterów "Szybcy i wściekli 7" ma przypisane sobie auto, które można uznać za jego główny rekwizyt w filmie. I tak na ekranie możemy podziwiać:

"Szybcy i wściekli 7" - piosenka. Ścieżka dźwiękowa w filmie

Piosenka w "Szybkich i wściekłych 7"? Produkcja to przede wszystkim trzymające w napięciu kino akcji, ale znajdą w nim coś dla siebie także fani muzyki.

Na ścieżce dźwiękowej znalazły się następujące piosenki:

 1. Ride Out - Kid Ink, Tyga, YG, Wale & Rich Homie Quan
 2. Off-Set -T.I. & Young Thug
 3. How Bad Do You Want It (Oh Yeah) - Sevyn Streeter
 4. Get Low - DJ Snake & Dillon Francis
 5. Go Hard Or Go Home - Wiz Khalifa & Iggy Azalea
 6. My Angel - Prince Royce
 7. See You Again (feat. Charlie Puth) - Wiz Khalifa
 8. Payback - Juicy J, Kevin Gates, Future & Sage the Gemini
 9. Blast Off - David Guetta & Kaz James
 10. Six Days (feat. Mos Def) [Remix] - DJ Shadow
 11. Ay Vamos (feat. French Montana & Nicky Jam) - J Balvin
 12. GDFR (feat. Sage the Gemini and Lookas) [Noodles Remix] - Flo Rida
 13. Turn Down For What - DJ Snake & Lil Jon
 14. Meneo - Fito Blanko
 15. I Will Return - Skylar Grey
 16. Whip (Bonus Track) - Famous to Most
Zobacz wideo Kia - prezentacja samochodu
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.