''Szybcy i wściekli 3'': auta, obsada, piosenka. Za co lubisz ten film?

''Szybcy i wściekli 3'' to kolejna część słynnej serii, której początek sięga roku 2001. Tym razem wartka akcja, pełna samochodowych wyścigów, wkracza do dalekiej Japonii. Za co po 15 latach cenimy tę produkcję?

''Szybcy i wściekli: Tokio Drift'' prawie piętnaście lat od premiery 

Film ''Szybcy i wściekli: Tokio Drift'' to trzecia chronologicznie część serii, jednak jej akcja rozgrywa się między szóstą a siódmą. Pierwszy film z 2001 roku zgromadził rzeszę widzów, którzy czekali na kolejne produkcje. Co ich przyciągało? Dynamiczna akcja, szybkie samochody i gra aktorska. Kogo kojarzymy z serią? Przede wszystkim Paula Walkera, Vina Diesela, Jordanę Brewster i Michelle Rodriguez, ale też Evę Mendes.

Film Justina Lina z 2006 r. to jednak zupełnie inna obsada i trochę zaskakujący styl w porównaniu do innych obrazów z tej serii, bardzo jednak udany. 85 milionów dolarów wydanych na produkcję zwróciło się wielokrotnie, co też jest wyznacznikiem sukcesu. 

''Szybcy i wściekli: Tokio Drift''. O czym jest? 

Film ''Szybcy i wściekli 3'' jest luźno połączony z pozostałymi częściami serii. Opowiada historię siedemnastolatka Seana, który bardziej od typowych dla rówieśników zajęć uwielbia jednak szalone wyścigi. Poznajemy go w chwili, gdy właśnie rywalizuje z Clay'em. Obaj biorą udział w nielegalnym wyścigu na nowo budowanym osiedlu, który jest pojedynkiem o piękną kobietę i sławę wśród rówieśników. Co się dzieje dalej? Sean oczywiście wygrywa, ale oba wyścigowe samochody ulegają zniszczeniu. Jak łatwo się domyślić - nie należały do chłopców. Przed sądem dla nieletnich i możliwą odsiadką Clay'a ratują ratują rodzice. Sean nie ma tyle szczęścia i gdy już wydaje się, że zawita za kratki, jego matce udaje się uprosić o karę w postaci wysłania syna do ojca, który służy jako żołnierz w Tokio. Akcja przenosi się do kraju kwitnącej wiśni - niestety dla Seana tam również łatwo o szybkie samochody i rywalizację, bez której chłopiec raczej długo nie wytrzyma. Oczywiście i tutaj pojawia się piękna kobieta - śladem jej i Seana zaczyna podążać japońska mafia.      

''Szybcy i wściekli 3'' obsada: główny bohater 

Obsada w "Szybkich i wściekłych 3" jest całkiem nowa. Sean Boswell, główny bohater filmu Justina Lina, to w realnym życiu pochodzący z Alabamy Lucas Black. Według ocen polskich widzów na portalu filmweb.pl otrzymał wysoką notę 7,5/10. To dobry wynik biorąc pod uwagę, że zagłosowało przeszło 1300 osób, jednak w filmie wystąpili lepiej ocenieni aktorzy. Poza ''Tokio Drift'' zagrał między innymi w filmie ''Z Archiwum X: Pokonać przeszłość'' z 1998, który otworzył mu drogę do kariery. Później wystąpił też w produkcji wojennej ''Jarhead: żołnierz piechoty morskiej'' z 2005 roku. Można go również zobaczyć w tytułach takich, jak ''Legion'' (2010) i dwóch kontynuacjach opisywanego filmu: ''Szybcy i wściekli 7'' i  ''Szybcy i wściekli 9''.

Sean to przykład młodego chłopaka, który skazany jest na dwie rzeczy: szybkie samochody i pakowanie się w kłopoty. Z treści filmu wynika, że raz po raz jedno łączy się w jego życiu z drugim. W końcu - prowadzi do dalekiego Tokio, ale i tam są nielegalne wyścigi i okazja, żeby zrobić coś szalonego. Obraca się z Neelą i Twinkim; znajomość z dziewczyną prowadzi go do porachunków z królem driftu Takashim. Znajduje wspólny język z Hanem, który docenia Seana za talent i odwagę. Kolejne stopnie wtajemniczenia w sztuce driftu, przypłaca coraz większym konfliktem z ojcem - w końcu musi zamieszkać w garażu u przyjaciela. Pojawia się yakuza - wszystko zmierza do finałowej rozgrywki. Czy Sean Boswell zostanie królem driftu w Tokio? 

''Szybcy i wściekli 3'': aktorzy. Pozostałe role

Aktorzy w ''Szybkich i wściekłych 3'' w zasadzie całkowicie zmienili się w porównaniu do poprzednich części. Oprócz Lucasa Blacka główne role zagrali:

  • Shad Moss - Twinkie
  • Nathalie Kelley - Neela
  • Sung Kang - Han
  • Brian Tee - D.K.
  • Leonardo Nam - Morimoto
  • Brian Goodman - major Boswell, ojciec Seana

Interesujący jest zabieg, który połączył ''Szybcy i wściekli 3'' z wcześniejszymi i późniejszymi częściami serii. W końcówce filmu pojawia się bowiem znany już widzom z pierwszej i drugiej części Dominic Toretto, grany przez Vina Diesela. Pragnie zmierzyć się z Seanem, co daje pretekst dla poprowadzenia fabuły dalej. 

''Szybcy i wściekli 3'': samochody. Co je wyróżnia?

Samochody w ''Szybkich i wściekłych 3'' to zarówno najnowsze cacka, jak i klasyki. Co je wyróżnia? Obok najbardziej amerykańskiego klasyka jak Ford Mustang znajdziemy Mazdę RX-7 po tak gruntownym tuningu, że nie bardzo przypomina auto tej marki. Wszystkie pojazdy cechuje właśnie intrygujący design, duża liczba koni mechanicznych pod maską i co za tym idzie ogromne rozwijane prędkości.

''Szybcy i wściekli 3'': auta. Poszczególne modele

Auta w ''Szybkich i wściekłych 3'' to między innymi:

''Szybcy i wściekli 3'': piosenka. Ścieżka dźwiękowa filmu

Piosenka w ''Szybkich i wściekłych 3'' również zyskała sporą popularność. Tym razem główną rolę odegrała hip-hopowa grupa Teriyaki Boyz, której autorstwa jest promujący film singiel "Tokyo Drift''. W nagraniu innych utworów wzięli udział znani muzycy - m.in. Don Omar i Slash.  

Zobacz też: ''Szybcy i wściekli 4'': stara obsada powraca. Dobrze znani aktorzy i najlepsze auta

Zobacz wideo Prezentacja Forda
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.