Kolejna motoryzacyjna legenda z klocków Lego. Dodge Charger dla fanów "Szybkich i wściekłych"

Fanów filmowej sagi "Szybkich i wściekłych nie brakuje". Forma Lego postanowiła więc odwzorować swoim modelem najbardziej kultowy wóz całej serii. Mowa oczywiście o czarnym Dodge'u Chargerze, którym Dominic Toretto jeździł w niejednej części.

Kolekcja motoryzacyjnych legend budowanych z klocków Lego systematycznie się powiększa. Mamy już Porsche, Bugatti, kultowego Land Rovera Defendera, a niedługo zadebiutuje pierwsze Lamborghini (prawdopodobnie Sian) z klocków Lego. Tymczasem producent zabawek wypuścił na rynek coś co sprawi, że fanom muscle car'ów zaświecą się oczy.

O innych modelach Lego pisaliśmy tutaj: Kultowe samochody z klocków LEGO, czyli co robić, jeśli nie masz co robić

Dom's Dodge Charger, klocki Lego TechnicDom's Dodge Charger, klocki Lego Technic Lego

Kultowa zabawka

Najnowszy model ze stajni Lego to Dodge Charger R/T produkowany w latach 70. ubiegłego wieku. Pod maską znalazł się zbudowany oczywiście z klocków silnik V8. Model ma ruchome tłoki, zawieszenie z wahaczami, układ kierowniczy, a nawet dmuchawę powietrza! Jak na wóz z serii "Fast & Furious" przystało, w bagażniku znajdziemy dwie solidne butle z podtlenkiem azotu.

Zobacz też: Land Rover Defender - kultowa terenówka została zabawką LEGO

Zestaw Lego Technic Dom's Dodge Charger składa się z 1077 elementów. Po złożeniu model ma około 39 cm długości, 16 cm szerokości i 11 cm wysokości. To nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia legenda motoryzacji, przekuta w model z popularnych klocków. Zabawka jest teoretycznie przeznaczona dla dzieci powyżej 10 lat, ale niejeden dorosły chętnie zamknąłby się w pokoju na kilka godzin, by cofnąć się do czasów dzieciństwa.

Dom's Dodge Charger, klocki Lego TechnicDom's Dodge Charger, klocki Lego Technic Lego

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.