"Szybcy i wściekli 6" - kino akcji, które trzyma w napięciu do ostatniej minuty

"Szybcy i wściekli 6" to kolejna doskonała odsłona duetu aktorskiego Diesel-Walker z szybkimi samochodami w tle. Sprawdź, jak tym razem potoczyła się historia kreowanych przez nich postaci.

"Szybcy i wściekli 6": obsada filmowa

W obsadzie "Szybkich i wściekłych 6" nie mogło zabraknąć twarzy znanych z poprzednich części serii. Najważniejszą rolę powierzono ponownie Vinowi Dieslowi, który wciela się w Dominica Toretto oraz Paulowi Walkerowi grającemu Briana O'Connera. Jest to ostatni sequel, w którym możemy podziwiać kreację Walkera od początku do końca filmu - w listopadzie 2013 roku aktor zginął tragicznie w wypadku samochodowym, podczas przyjęcia charytatywnego. 

Szósta odsłona serii skupia się na działaniach agenta Hobbsa, który tropi nowy gang samochodowy. W jego skład wchodzą kierowcy-zabójcy. Agent dociera do informacji, według których prawą ręką bossa organizacji - Owena Shawa - jest Letty Ortiz (była dziewczyna Dominica, która jak się okazuje nie zginęła w wypadku). Hobbs tworzy więc intrygę, mającą doprowadzić do rozbicia gangu. Postanawia w tym celu doprowadzić do jego starcia z grupą Dominica, która zmuszona była opuścić USA. Oferuje jej, że w zamian za pomoc w ujęciu Owena, pomoże oczyścić ich z zarzutów, a tym samym umożliwić powrót do domu.

"Szybcy i wściekli 6": aktorzy drugoplanowi

Aktorzy w "Szybkich i wściekłych 6" oprócz grających główne role Vina Diesla i Paula Walkera to także znane i lubiane postacie z amerykańskich filmów. Wśród nich znaleźli się: 

 • Dwayne Johnson, który ponownie wciela się w rolę Luke'a Hobbs'a;
 • Michelle Rodriguez jako Letty Ortiz;
 • Jordana Brewster w roli Mii Toretto;
 • Tyrese Gibson grający Romana Pearce'a;
 • Chris Bridges jako Tej Parker.

Niewątpliwą zaletą serii "Szybcy i wściekli" jest stałość obsady - widz przywiązuje się do aktorów odgrywających daną postać, dlatego wszelkie zmiany zazwyczaj oddziałują na niekorzyść projektu, co w tym przypadku nie ma miejsca.

"Szybcy i wściekli 6": Rita Ora. Rola piosenkarki w produkcji

Rita Ora wystąpiła w "Szybcy i wściekli 6", czym zachwyciła swoich fanów. Znana przede wszystkim jako piosenkarka, której utwory można na co dzień usłyszeć w największych stacjach radiowych, jak mogliśmy się przekonać, z powodzeniem radzi sobie także z aktorstwem. Nie są to wprawdzie znaczące angaże, a raczej epizody, niemniej jednak od czegoś trzeba zacząć. W "Szybcy i wściekli 6" Rita Ora pojawia się na ekranie jako kobieta rozpoczynająca wyścig pomiędzy Dominickiem a Letty.

"Szybcy i wściekli 6": samochody bohaterów

Samochody w "Szybkich i wściekłych 6", podobnie jak w pozostałych częściach, są niczym odrębni bohaterowie. Fani motoryzacji z utęsknieniem czekają na kolejne filmy, aby móc rozkoszować się widokiem aut imponujących i rzadko spotykanych. W tej odsłonie możemy podziwiać:

"Szybcy i wściekli 6": auta jako drugoplanowy bohater

"Szybcy i wściekli 6" to obraz, w którym jak wspomniano powyżej, auta odgrywają niezwykle ważną rolę. Taki bowiem był zamysł całej serii, aby w ten sposób przedstawić zmagania gangów samochodowych. I to się niewątpliwie twórcom udało. Każdy kolejny sequel jest pokazem doskonałych maszyn, które przyprawiają fanów motoryzacji o szybsze bicie serca. Samochody biorące udział w filmach to egzemplarze jedyne w swoim rodzaju, często produkowane w ilości kilku sztuk, a co za tym idzie niedostępne dla większości ludzi na świecie. To sprawia, że następne części hitowego filmu przyciągają i będą wciąż przyciągać wielu widzów.

Najciekawszym modelem samochodu w szóstej części "Szybkich i wściekłych" był zapewne flip car, ukazany między innymi w scenie pościgu Owena Shawa. W produkcji ujrzymy aż dwa takie pojazdy, prawdopodobnie zostały one samodzielnie zbudowane przez Owena.

"Szybcy i wściekli 6": piosenka z filmu

Jak każda część serii, tak również "Szybcy i wściekli 6" mogą pochwalić się świetnymi piosenkami, które zostają w pamięci na długo po obejrzeniu filmu. Oto najlepsze utwory wykorzystane w filmie:

 1. We Own It (Fast & Furious) - 2 Chainz & Wiz Khalifa
 2. Ball - T.I. feat. Lil Wayne
 3. Con Locura - Sua feat. Jiggy Drama
 4. HK Superstar - MC Jin feat. Daniel Wu
 5. Failbait - deadmau5 feat. Cypress Hill
 6. Bada Bing - Benny Banks
 7. Burst (Bart B More Remix) - Peaches
 8. Mister Chicken - Deluxe
 9. Roll It Up - The Crystal Method
 10. Here We Go / Quasare (Hybrid Remix) - Hard Rock Sofa & Swanky Tunes
 11. Bandoleros - Don Omar feat. Tego Calderon
 12. Rest of My Life - Ludacris feat. Usher and David Guetta

Fanom szczególnie przypadł do gustu pierwszy klip składanki, który gościł w topowych muzycznych zestawieniach przez długi okres czasu.

Zobacz wideo BMW - prezentacja
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.