FXX K | Najmocniejsze Ferrari w historii

Abu Dabi stało się miejscem prezentacji najmocniejszego modelu Ferrari. Bazuje na i tak już potężnym LaFerrari, ale oferuje coś więcej
Ferrari F60 America | Dla wybranychFerrari F60 America | Dla wybranych

Nazwa FXX pojawiła się już w palecie aut z Maranello. Oznaczała specjalną wersję Enzo zbudowaną z myślą o wyścigach. Tym razem dla odróżnienia dodano literkę K. We włoskich samochodach literowe oznaczenia często mają swoje znaczenie. W tym wypadku jest to system hamowania z odzyskiem energii HY-KERS. Ale FXX K nie powstało by startować w profesjonalnych zawodach. Będzie oferowane wybranej grupie klientów wraz z dwuletnim okresem szkoleniowym.

Ile kosztuje używane Ferrari? Ogłoszenia

Ferrari FXX K bazuje na LaFerrari, ale poddano je głębokiej przebudowie. Podstawą napędu jest silnik 6.2 V12 w którym zmieniono m.in. sterowanie rozrządu, kolektory dolotowe, a z układu wydechowego usunięto tłumiki. Dzięki tym zabiegom moc z 800 podniosła się do 860 KM. Także napęd elektryczny uległ modyfikacjom i zamiast 163 potrafi dać 190 KM. Łączna moc układu to 1050 KM.

Kierowca będzie mieć do wyboru kilka trybów jazdy. Qualify pozwoli na pokonanie kilku okrążeń z maksymalną wydajnością całego układu, Long Run zaś na optymalne zarządzanie energią. Dostępne też będą przyciski Manual Boost, pozwalający kierowcy na moment wyboru maksymalnej wydajności, oraz Fast Charge, który może być użyty podczas długiego ostrego hamowania. Każdy z trybów ma też inny wpływ na sterowanie tylnym mechanizmem różnicowym E-Diff oraz kontrolą trakcji F1-Trac.

Ferrari FXX Kfot. Ferrari

Ferrari FXX K ma aerodynamikę dopracowaną z myślą o jeździe torowej. Przy 200 km/h docisk do nawierzchni jest ponad dwukrotnie większy (540 kg), niż w LaFerrari (230 kg).


ZOBACZ TAKŻE:

Ferrari | Nowa polityka modelowa

Ferrari | Nowa polityka modelowa

Zdjęcie Cybex Fotelik samochodowy Pallas Zdjęcie Espiro Gamma fotelik samochodowy Zdjęcie Fotelik samochodowy Hauck Zero Plus
Cybex Fotelik samochodowy Espiro Gamma fotelik samochodowy Fotelik samochodowy Hauck Zero Plus
Sprawdź ceny > Sprawdź ceny > Sprawdź ceny >
źródło: Okazje.info