REKLAMA
Advertisement

Szukasz samochodu do 20 tys. zł? Weź pod uwagę te 5 modeli. Pewne rzeczy się nie zmieniają

Jaki samochód warto kupić do 20 tys. zł? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę i czym się kierować, jeśli masz jasno określony budżet. Okazuje się, że jest w czym wybierać i możesz dobrać model, który spełni twoje potrzeby.

Kupno takiego samochodu, by służyło nam jak najdłużej, często nie jest prostą decyzją. Jeśli planujesz przeznaczyć na ten wydatek do 20 tysięcy złotych, sprawdź kilka naszych propozycji. Możliwe, że znajdziesz wśród nich inspirację i pomysł na pojazd, którzy posłuży ci przez kilka kolejnych lat. Oto używane modele warte uwagi.

Zobacz wideo Moto

Jaki samochód do 20 tys. zł? Zwróć uwagę na te kwestie, zanim dokonasz wyboru

Warto mieć na uwadze, że używane modele często wymagają "podrasowania" zaraz po zakupie, co może wpłynąć pozytywnie na przedłużenie ich żywotności. Mowa tu na przykład o wymianie filtrów czy oleju silnikowego. Również i rejestracja samochodu w urzędzie wiąże się z kosztami dlatego, zanim dokonasz wyboru, wpisz to wszystko w koszty przewidywanego budżetu.

Jak prawidłowo sporządzić umowę kupna-sprzedaży samochodu?
Jak prawidłowo sporządzić umowę kupna-sprzedaży samochodu? Jak prawidłowo sporządzić umowę kupna-sprzedaży samochodu? Fot. littlehenrabi / iStock

Jeśli rozważasz już zakup konkretnego samochodu, dobrym pomysłem jest sprawdzenie, ile orientacyjnie kosztuje wymiana części, które się zużywają. Nawet w przypadku modeli dostępnych w sprzedaży do 20 tys. zł. te kwestie mogą okazać się bardzo kosztowne. Nie zapomnij również o sprawdzeniu pojazdu na stacji diagnostycznej przed zakupem, bo kupno kota w worku nie jest dobrym pomysłem.

Jaki samochód do 20 tysięcy? Propozycja 5 modeli, które mogą spełnić twoje oczekiwania

Oto kilka propozycji samochodów, które są warte uwagi i można znaleźć na rynku w cenie nie wyższej niż 20 tysięcy złotych:

  1. Renault Megane - auto proste, ale i solidne. Do wyboru są aż 4 wersje nadwozia. Warto wybrać ten, który ma silnik 1.r TCe o mocy 130 KM. Jego zaletą jest umiarkowane spalanie i dynamiczność.
  2. Opel Zafira B - Minivan, występuje w wersjach 7-osobowych. Koszty użytkowania pojazdu nie są wysokie. Warto zwrócić uwagę na modele z silnikiem 1.9 CDTI o mocy 120 KM.
  3. Citroen C4 II - Pojazd jest mniej awaryjny niż jego wersje z poprzedniej generacji, a poza tym z tyłu jest nieco więcej miejsca. Warto rozważyć model z silnikiem 1.2 THP i diesle.
  4. Toyota Yaris II - pojazd dostępny w wersji 3 i 5-drzwiowej. Zaletą jest niskie spalanie, elektryczne lusterka, szyby i system hamowania ABS i ASR. Niestety do minusów można wpisać słabe wyciszenie.
  5. Volvo V70 - Model charakteryzuje się trwałymi silnikami, które gwarantują duże przebiegi. Niestety bywa podatny na awarie układu elektrycznego i automatycznych skrzyń biegów.

Jeśli masz ochotę, zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

Więcej o: