Kierowcy widzą pomarańczową strzałkę i nie wiedzą, jak się zachować. Tak wpadają w drogowe pułapki

Co oznacza pomarańczowy znak na autostradzie? Kierowcy mogą go spotkać przy niemieckich drogach. Wśród Polaków pojawia się zakłopotanie, gdyż nie każdy wie, co tak naprawdę oznacza.

Pomarańczowa strzałka to jeden ze znaków drogowych, z którym nieczęsto mamy do czynienia w życiu codziennym. Polscy kierowcy podróżujący do Niemiec mogą go spotkać znacznie częściej. Poruszanie się po drogach w danym kraju zobowiązuje nas do poznania i przestrzegania obowiązujących zasad ruchu drogowego.

Zobacz wideo KIA EV3. Kompaktowy elektryczny SUV z Korei. Pierwsze spotkanie z samochodem.

Co oznacza pomarańczowa strzałka na autostradzie w Niemczech? Może być użyteczna w pewnych sytuacjach

Nieznajomość znaku z pomarańczową strzałką na białym tle i prostokątnej planszy jest dość powszechne. Świadomość jego znaczenia może jednak wiele zmienić. Nasza podróż będzie w konsekwencji krótsza. Pomarańczowa strzałka to tak zwana strzałka odchylająca. Ten znak drogowy można znaleźć głównie na autostradach. Sprawdza się, szczególnie gdy w godzinach szczytu tworzą się zatory i korki. Pomaga rozładować ruch poprzez wskazanie alternatywnej trasy. W ten sposób możemy dotrzeć do konkretnego punktu, omijając zator i kontynuując podróż. 

Co oznacza pomarańczowy znak na autostradzie? Cenna wskazówka dla kierowców nie jest wiążąca

Jak w przypadku wszystkich zaleceń, pomarańczowa strzałka nie jest wiążąca. Ignorując strzałkę przekierowania, nie naruszysz przepisów ruchu drogowego. Nie należy jednak ignorować znaku drogowego. Strzałka odchylenia wskazuje drogę innymi autostradami, na których panuje znacznie mniejszy ruch.

 

Strzałka odchylająca może zatem być użyteczną pomocą w przypadku zwiększonego ruchu na autostradzie. Jeśli chcesz dotrzeć do celu bez uciążliwych i czasochłonnych korków, podążaj drogą za pomarańczową strzałką. Koniec objazdu jest oznaczony ukośnie przekreśloną pomarańczową strzałką. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

Czy wiedziałeś co oznacza znak drogowy z pomarańczową strzałką?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.