Usuń to z samochodu. Natychmiast obniżysz zużycie paliwa. "Możesz zabrać ze sobą"

Wybory, jakich dokonujesz jako kierowca, mogą mieć duży wpływ na zużycie paliwa. Co zrobić jak samochód za dużo pali? Przyczyna może okazać się banalna, a problem szybki do rozwiązania.

Na sposób, w jaki samochód zużywa paliwo, wpływa wiele czynników, zwiększając lub zmniejszając jego wydajność. Czynniki te obejmują sposób, w jaki prowadzisz samochód, a także sposób konserwacji samochodu. Jak się okazuje, nie bez znaczenia jest również wyposażenie wnętrza pojazdu.

Zobacz wideo Hybrydowe Audi Q3 45 TFSI e S line rozwija moc maksymalną 245 KM i jest to wersja mniej dynamiczna od Q3 z silnikiem benzynowym o takiej samej mocy. Zatem czym Q3 plug-in uwodzi?

W jaki sposób można oszczędzać paliwo? Dodatkowy ciężar oznacza dodatkowe spalanie

Często w naszym samochodzie znajdują się przedmioty, które jedynie zalegają w jego wnętrzu. Okazuje się, że z pozoru nic nieznaczący bagaż, który mamy w bagażniku lub na siedzeniach może przyczyniać się do wyższego spalania paliwa. Oszczędzanie na zużyciu benzyny zacznij więc od dokładnego sprzątania w samochodzie. Brytyjski broker ubezpieczeniowy ChoiceQuote przekonuje, że silniki samochodowe muszą pracować ciężej, gdy ciągną ze sobą nadmiar masy.

Odpowiednie czyszczenie może zaoszczędzić paliwo, a jednocześnie pozwolić silnikowi na odetchnięcie i zwiększyć jego żywotność. - Im większy ciężar masz w samochodzie, niezależnie od tego, czy znajduje się on w bagażniku, czy na tylnym siedzeniu, tym ciężej będzie musiał pracować silnik, aby nabrać prędkości. Upewnij się, że zdjąłeś wszelkie niepotrzebne rzeczy, które możesz zabrać ze sobą przed wyruszeniem w podróż - tłumaczy. 

Kalkulator zużycia paliwa to narzędzie, dzieki któremu przeliczycie jednostki zużycia paliwa używane w Wielkiej Brytanii, czy USA (mpg) na stosowane w Europie kontynentalnej l/100 kmKalkulator zużycia paliwa to narzędzie, dzieki któremu przeliczycie jednostki zużycia paliwa używane w Wielkiej Brytanii, czy USA (mpg) na stosowane w Europie kontynentalnej l/100 km Zdjęcie ilustracyjne / Shutterstock

Jak jeździć autem, aby zużywać mniej paliwa? Kierowcy ryzykują, naciskając przycisk

Eksperci z ChoiceQuote w rozmowie z The Express ostrzegają także przed kolejną pułapką, która przyczynia się do zwiększonego zużycia paliwa. Kierowcy mogą radykalnie zwiększyć zużycie benzyny i oleju napędowego, korzystając z często używanego przełącznika. Chodzi o klimatyzację, a ograniczenie z jej korzystania może mieć ogromne znaczenie. - Zarówno klimatyzacja, jak i ogrzewanie zużywają moc silnika, a tym samym zwiększają zużycie paliwa przez pojazd - deklarują. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.