3 składniki, 5 minut roboty i ptasie kupy mam z głowy. Karoseria lśni jak nowa

Jak usunąć zaschnięte ptasie odchody z samochodu? Zamiast sięgać po sklepowe preparaty, przygotuj środek czyszczący w domu. Potrzebujesz tylko 3 składników, by auto było czyste, a kłopot znikł. Masz te produkty?

Nie zawsze mamy szansę zaparkować w garażu, co wiąże się z przykrym problemem, jakim jest późniejszy widok ptasich odchodów na szybach i karoserii. Nie zawsze musisz sięgać po sklepowe produkty czy wjeżdżać do myjni, bo środek do sprzątania przygotujesz samodzielnie w domu. Dzięki niemu samochód będzie czysty, a ty odetchniesz i z ulgą wyruszysz w trasę.

Zobacz wideo Aż 15 nowych samochodów dostawczych Stellantis. Część z nich jest produkowana w Polsce

Czym zmyć kupę ptaka z samochodu? Sięgnij po domową mieszankę

Do wyczyszczenia psich odchodów z samochodu przyda ci się mieszanka produktów z kuchni. Wystarczy, że połączysz ze sobą wodę, ocet i sok z cytryny (lub kwasek cytrynowy, jeśli akurat nie masz soku). Załóż rękawiczki ochronne, by przypadkiem nie dotknąć kup (zawarte w nich bakterie mogą wywoływać choroby), a następnie delikatnie zmieć odchody, które łatwo odchodzą, przy pomocy szczotki z twardym włosiem. Później namocz ręcznik papierowy lub ścierkę w przygotowanym płynie i delikatnie przecieraj zabrudzenia, starając się nie szorować zbyt mocno.

Mycie samochodu z zanieczyszczeń
Mycie samochodu z zanieczyszczeń Karolina Grabowska/Pexels

Jeśli obawiasz się, że domowy środek czyszczący uszkodzi lakier, warto wcześniej przeprowadzić próbę na mało widocznej powierzchni. Resztki zabrudzeń usuń ręcznikiem papierowym, przemyj powierzchnię czystą wodą i ciesz się umytym autem.

Jak naprawić lakier po ptasich odchodach? Lepiej działać jak najszybciej

Jeśli zaparkujesz auto na dworze, zwłaszcza w pobliżu drzew i nie będziesz korzystać z niego kilka dni, może się okazać, że będzie czekać na ciebie przykra niespodzianka w postaci odchodów pokrywających cały samochód. Niestety ptasie kupy źle wpływają na karoserię i zewnętrzną warstwę lakieru, szybko ją niszcząc i tworząc punktowe ogniska korozji. Delikatne zmatowienia i przebarwienia, możesz z powodzeniem usunąć delikatną pastą polerską, ale pamiętaj, by nie przecierać z dużą siłą. W przypadku głębszych uszkodzeń warto zrobić zaprawki, a po spolerowaniu brudów zakonserwować samochód poprzez woskowanie.

Więcej o: