O smugach na szybach w aucie już nawet nie pamiętam. Płyn myjący robię w domu i czyszczę tylko tak

Jak pobyć się smug na szybie samochodowej? Praktycznie każdy z nas zna problem, gdy nieestetyczne plamy rozpraszają uwagę. Okazuje się, że ogromne znaczenie ma technika mycia, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Jak czyścić szyby w aucie? Możesz postawić na domowy preparat.

Każdy doświadczony i mniej doświadczony kierowca doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne jest utrzymanie szyb samochodowych w czystości. Podczas gdy wiele osób sięga w tym celu po środki ze sklepu, nie zawsze spełniają one w pełni swą rolę. Może się zdarzyć, że pozostawią nieestetyczne i rozpraszające naszą uwagę smugi, których warto pozbyć się jak najszybciej. Jak wyczyścić szybę w aucie? Sprawdzi się to, co większość z nas ma w domu, a także odpowiednia technika mycia.

Zobacz wideo Piękny zapach w twoim samochodzie? Wypróbuj te 3 myki!

Jak pozbyć się smug z szyby samochodowej? Wcale nie mieszankami ze sklepu

Jak zrobić płyn do mycia szyb samochodowych? Nie każdy wie, że uzyskiwanie takich produktów jest tanie, a efekt często przerasta gotowe artykuły ze sklepu. W tym przypadku przydadzą ci się 4 litry wody destylowanej i 1 łyżka płynu do mycia naczyń. To wszystko. Po prostu zmieszaj oba produkty, jednak nie pomyl proporcji. Zbyt duża ilość płynu do mycia naczyń mogłaby wpłynąć na wytworzenie piany, a w efekcie na efekt smug na szybach, co może mieć miejsce podczas stosowania innych preparatów.

Jak usunąć zacieki na szybie samochodowej? Na to zwracaj uwagę podczas każdego mycia

Jeśli masz już gotowy domowy płyn do mycia szyb, możesz przejść do czyszczenia. Warto wiedzieć, że zadanie nie zawsze jest tak proste, jak nam się wydaje. Oprócz wybranego preparatu ogromną rolę odgrywa również odpowiednia ściereczka. Zaopatrz się w dwie sztuki z mikrofibry, a szybko zobaczysz, że taki materiał jest nieoceniony. Sprawdzą się zarówno gładkie, jak i waflowe.

  1. Nałóż preparat do mycia szyb na ściereczkę z mikrofibry i przetrzyj dokładnie szybę. Nie pomijaj żadnych krawędzi i zakamarków, dzięki czemu usuniesz wszystkie zabrudzenia.
  2. Weź do ręki drugą, suchą i czystą ściereczkę z mikrofibry i wycieraj szybę prostymi ruchami, od krawędzi do krawędzi. Możesz robić to najpierw w jedną stronę, a później w kolejną.
  3. Zwracaj szczególną uwagę na czyszczenie bocznych szyb, które mogą być nieco trudniejsze do umycia. Nie rób nic na siłę, tylko ostrożnie uchyl szybę i umyj tę część, która jest schowana za uszczelkami.
  4. Powtarzaj działanie za każdy razem, gdy zajdzie taka potrzeba.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.