Już się nie wstydzę. Wożę wkładkę higieniczną w aucie. Efekt unosi się przez wiele miesięcy

Ładny zapach w samochodzie jest ważny. Zwłaszcza jeśli regularnie przewozisz inne osoby lub spędzasz wiele godzin w samochodzie w ciągu dnia. Jeśli irytuje cię, że standardowe zapachy utrzymują się bardzo krótko, mamy na to sposób.

Są ludzie, którzy nie akceptują żadnych wisiorków zapachowych. Nie można jednak zaprzeczyć, że delikatny i przyjemny zapach uprzyjemnia podróż. Problem w tym, że wiele standardowych produktów zapachowych przestaje efektywnie działać już po kilku dniach. Na szczęście istnieją domowe triki, które są nie tylko bardziej wydajne, ale również ekonomiczne.

Zobacz wideo Piękny zapach w twoim samochodzie? Wypróbuj te 3 myki!

Czym zlikwidować nieprzyjemny zapach w samochodzie? Zrób samemu aromat do auta

Wybór najlepszego zapachu do samochodu nie jest łatwy. Tym bardziej że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów produktów i wiele wariantów zapachowych. Jeśli nie możemy jednak znaleźć trwałej opcji w przystępnej cenie i z odpowiadającym nam aromatem, nic straconego. Potrzebujesz pojedynczej, czystej wkładki higienicznej oraz olejku eterycznego.

  1. Przetnij nożyczkami na pół wkładkę i każdą część nasącz olejkiem.
  2. Przyklej DIY odświeżacz w dowolnym miejscu w aucie (np. w schowku).

Jak stosować zapachy samochodowe, aby ich aromat utrzymywał się dłużej? Garść wskazówek

Zapachy samochodowe potrafią zapewnić piękny zapach nawet przez kilka miesięcy. Kluczem jest właściwy sposób aplikacji. Jeśli chcesz, aby samochód dłużej pachniał, skorzystaj z poniższych wskazówek. 

  • Jeśli używasz odświeżacza w postaci zawieszki, nie wyjmuj jej całkowicie z opakowania. Zamiast tego eksponuj niewielką porcję i stopniowo ją zwiększaj co kilka dni. Zapach będzie się wolniej uwalniał i dłużej utrzymywał.
  • Umieszczając odświeżacz powietrza w pobliżu nawiewów klimatyzacji, można zwiększyć intensywność zapachu. Ciepło lub zimno pomaga rozprzestrzenić aromat w całym samochodzie. 
  • Regularne czyszczenie samochodu, w tym odkurzanie i wycieranie powierzchni, może znacznie pomóc w utrzymaniu lepszego zapachu.
  • Odpowiednio przechowuj produkty zapachowe w postaci papierowych wieszaków lub torebek z granulatem. Przechowuj je w chłodnym i suchym miejscu. Wysoka temperatura i wilgotność mogą osłabić ich intensywność.
  • Perfumy w sprayu nakładaj je na materiał (tapicerkę, podsufitkę, dywaniki i inne elementy tkaniny). Aromat utrzyma się na takich powierzchniach dłużej niż na plastiku.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.