Stary trik z południa Europy. Tak schłodzisz wnętrze w 3 sekundy. Działa w każdym samochodzie

Kiedy na zewnątrz panuje upał, wsiadanie do pojazdu zaparkowanego bezpośrednio na słońcu nigdy nie należy do przyjemnych doświadczeń. Jak szybko schłodzić wnętrze auta, gdy panuje skwar? Tak radzą sobie z wysokimi temperaturami kierowcy z południa Europy.

Wsiadanie do zaparkowanego samochodu w słoneczne letnie popołudnie może dosłownie przypominać wejście do piekarnika. Dzięki efektowi cieplarnianemu powietrze w samochodzie może łatwo stać się o 50 stopni cieplejsze niż powietrze na zewnątrz. Warto pamiętać, że nagrzane samochody są nie tylko niewygodne, ale także niebezpieczne dla naszego zdrowia. Przebywanie w takich warunkach jest zagrożeniem dla zdrowia i życia, zwłaszcza małych dzieci.

Zobacz wideo Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ COUPE - idealny na BIESZCZADZKIE drogi? [MATERIAŁ WYDAWCY MOTO.PL]

Jak ochłodzić się w samochodzie bez klimatyzacji? Tak wyciągniesz gorące powietrze z wnętrza

Gdy temperatura na zewnątrz osiąga najwyższe wartości, upał daje się we znaki również kierowcom. Mieszkańcy południowych krajów Europy od lat korzystają z nieocenionego dla nich triku, który nie wymaga używania klimatyzacji. Aby szybko obniżyć temperaturę w samochodzie, zacznij od:

  • otworzenia okna od strony kierowcy,
  • otworzenia drzwi od strony pasażera,
  • trzaśnij nimi energicznie, tym samym wywołasz przepływ powietrza.

Warto powtórzyć tę metodę kilka razy, aby zwiększyć jej skuteczność. Drzwi, działają niczym pompa, wypychając powietrze przez otwarte okno pasażera. Ta taktyka pozwala pozbyć się nadmiaru ciepła w ciągu kilku sekund.

Jak najszybciej schłodzić auto? Zrób to tak szybko, jak to możliwe

Jednym z kolejnych sposobów usunięcia gorącego powietrza z samochodu bez użycia klimatyzacji jest po prostu opuszczenie szyb na mniej więcej pierwszą minutę lub dwie jazdy. Zapewnisz odpowiednią cyrkulację powietrza. Jeśli masz okno dachowe, jego otwarcie jest szczególnie pomocne, ponieważ gorące powietrze unosi się, a chłodniejsze opada. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.