Właściciele tych aut już zacierają ręce. Drożeją w ekspresowym tempie

Kupno samochodu wiąże się z ryzykiem straty jego wartości, wraz z biegiem lat. Czasami jednak, jak się okazuje, inwestycja w auto może być strzałem w dziesiątkę. Właściciele tych modeli mają powody do zadowolenia.

Rynek samochodowy stał się znacznie bardziej skomplikowany na przestrzeni ostatnich lat. Dzieje się tak m.in. ze względu na utrzymujące się utrudnienia i zakłócenia w zwyczajach zakupowych, produkcji i finansach osobistych wielu osób spowodowanych np. pandemią COVID-19. Poza tym każda inwestycja wiąże się z pewnym ryzykiem, ale jak widać, zakup tych aut to był strzał w dziesiątkę. 

Zobacz wideo

Jak inwestować w samochody? Te modele aut w przyszłości będą coraz droższe

Serwis AutoKult przygotował kilka modeli samochodów, które z czasem wcale nie stracą na wartości, lecz wręcz przeciwnie - zyskają. Przykładami, które już dzisiaj osiągają na aukcjach astronomiczne kwoty rzędu kilkuset tysięcy są: BMW M3 E30, "buliki" VW T2, Toyoty Supry Mk4. Eksperci z portalu powołują się na wyniki swoich obserwacji oraz coraz mniejszej dostępności zadbanych egzemplarzy z danego modelu. Wśród samochodów, które mają szansę stać się dobrym ulokowaniem kapitału są:

 • Honda Civic Type-R "ufo",
 • sportowe egzemplarze Seata,
 • poprzednia generacja Forda Mustanga w wersji sprzed liftingu.

Ile podrożały nowe samochody? Ceny tych marek szybują w górę z roku na rok

Instytut SAMAR przeanalizował w swoim raporcie aktualne trendy rynkowe w branży motoryzacyjnej. Dane pozyskano z bazy rejestracji samochodów nowych i używanych od Centralnej Ewidencji Pojazdów, a także z Ministerstwa Finansów. Eksperci z instytutu wskazali, które marki samochodów najbardziej drożeją w ostatnich latach. Wzrost cen w przypadku poszczególnych marek wygląda następująco:

 1. Hyundai - o 11,61 proc.
 2. Renault - o 10,31 proc. 
 3. Volkswagen - o 8,76 proc.,
 4. Toyota - o 7,29 proc.,
 5. Skoda - o 7,17 proc.,
 6. MINI - o 9,73 proc.,
 7. Alfa Romeo - o 8,35 proc.,
 8. Volvo - o 7,34 proc.

Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

Czy bierzesz pod uwagę inwestowanie w samochody, które mogą zyskać na wartości?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.