Mechanicy podali listę. Te auta to studnia bez dna. Są awaryjne i szybko się psują

Polscy mechanicy wzięli udział w specjalnej ankiecie dotyczącej awaryjności samochodów i dostępności części. Wskazali kilka marek, których lepiej unikać, bo ich naprawa nie będzie prosta i tania. O jakich autach mowa?

Ranking przygotowany przez mechaników obejmuje samochody, które sprawiają sporo trudności. Jest to zależne nie tylko od wykonania auta, ale także od popularności, a co za tym idzie dostępności części. Których marek lepiej unikać?

Zobacz wideo Karol Myśliński: Luksusowe samochody wypożyczają głównie przedsiębiorcy i pracownicy IT

Jakie auta są trwałe i niezawodne? Zaskakująca pozycja dwóch popularnych marek

Mechanicy brali pod uwagę między innymi podatność na korozję, jakość podzespołów, rozwiązania techniczne, części zamienne i możliwość szybkiego demontażu. Na ostatnim miejscu, czyli za najtrudniejsze w serwisowaniu, mechanicy uznali dwie popularne japońskie marki - Hondę i Suzuki. Uchodzą one za mało awaryjne i trwałe, ale zdaniem mechaników psują się one tak rzadko, że wielu specjalistów nie ma doświadczenia w ich naprawach. Dodatkowo w Polsce są trudno dostępne części do mniej popularnych modeli jak np. Suzuki Ignis.

Jakich samochodów nie kupować? Polscy mechanicy nie mają wątpliwości. Naprawa tych aut kosztuje krocie

Mechanicy zwrócili także uwagę na Mercedesy. Te samochody marki premium cechują się dużym skomplikowaniem rozwiązań technicznych i problemem z zamiennikami części, przez co koszty naprawy są często wysokie. Wymienili też francuskie marki: Peugeota i Citroena, ponieważ sprawiają duże problemy podczas demontażu. W wielu przypadkach niektóre elementy nie są rozbieralne, a to wiąże się z zakupem i wymianą całej części, zamiast jednego elementu. Polscy mechanicy za problematycznego uznali popularnego Opla, który ich zdaniem jest podatny na korozję i drobne awarie. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

Co sądzisz o rankingu mechaników?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.