Opel Zafira jako kamper i pojazd kempingowy. Dwie wersje dostosowane do różnych potrzeb

Marka Opel wspólnie z firmą Crosscamp proponują auta dla miłośników biwakowania. Mowa o Oplu Zafira Crosscamp Full wyposażonym w łóżka, szafki i aneks kuchenny, lub Zafirze Crosscamp Lite będącej pojazdem kempingowym z miejscami do spania, kuchenką polową i różnego rodzaju schowkami.

Specjaliści od zabudowy z firmy Crosscamp przekształcili minivana marki Opel w pojazd nie tylko do podróżowania, ale również do biwakowania. Samochód może być wygodnym kompaktowym kamperem w dwóch wersjach. Crosscamp Urban Camper Lite to wszechstronny pojazd codziennego użytku, który dzięki elastycznym opcjom wyposażenia może być towarzyszem rozmaitych wycieczek. Crosscamp Urban Camper Full otrzymał natomiast wiele stałych elementów wyposażenia i nadaje się nawet na dłuższe wakacyjne wyjazdy.

Miejsce do spania dla czterech osób 

Obydwa warianty Crosscamp oparte na Oplu Zafira są budowane na Zafirze w wersji o długości 4,95 m. Wspólne cechy tych modeli to miejsce do spania dla czterech dorosłych osób. W podnoszonym dachu kryje się rozkładany namiot i łóżko. Standardowe elementy wyposażenia to również przednie fotele obracające się o 180 stopni, szyby izolujące ciepło i tłumiące dźwięk, dwustrefowa automatyczna klimatyzacja oraz łatwa w utrzymaniu czystości podłoga o strukturze drewna.

Na zewnątrz, po obu stronach minivana zainstalowano listwy, które zapewniają bezpieczne mocowanie daszków lub wsporników markiz na kempingu. Kolejny praktyczny szczegół przydatny w codziennej eksploatacji to wysokość samochodów mierząca 1,99 metra, co pozwoli na zaparkowanie w większości publicznych parkingów.

Opel Zafira CrosscampOpel Zafira Crosscamp Fot. Opel

Opel Zafira Crosscamp Urban Camper Full 

Model Crosscamp Urban Camper Full z maksymalnie pięcioma miejscami umożliwi spędzenie rodzinnych wakacji na kołach. We wnętrzu znajduje się blok kuchenny ze zintegrowanym zlewozmywakiem o pojemności 10 litrów na świeżą wodę i ścieki. Dwupalnikowa kuchenka gazowa jest zasilana butlą gazową o pojemności 2,8 kg. Standardowe opcje przechowywania uzupełnia szafka, siatka do przechowywania pod podłogą sypialną i tylny schowek w dachu. W samochodzie znajduje się również wielofunkcyjny stolik, który ułatwia wykonywanie drobnych codziennych czynności, a urządzenia elektroniczne można podłączyć do czterech gniazd 12 V i trzech gniazd 230 V. W pojeździe mocą nocować cztery dorosłe osoby. Rozkładana kanapa tworzy miejsce do spania o wymiarach 114 x 199 cm. Pod podnoszonym dachem znajduje się łóżko o powierzchni 120 x 200 cm.

Opel Zafira Crosscamp Urban Camper Lite

Crosscamp Urban Camper Lite może pełnić rolę vana dla maksymalnie siedmiu osób oraz służyć za pojazd kempingowy. Wyposażenie zawiera wiele elastycznych i przemyślanych rozwiązań do przechowywania. Należą do nich wysuwana na zewnątrz kuchenka gazowa, akumulator i schowek na butlę gazową o wadze 1,8 kg. Obok drugich drzwi przesuwnych – w wyposażeniu standardowym – po stronie kierowcy umieszczony jest wyjmowany schowek, który można przymocować również z tyłu samochodu lub zdjąć, jeśli nie jest potrzebny. Kuchenka pełni funkcję kuchni zewnętrznej i wystarczy ją rozłożyć. Opcjonalna lodówka o pojemności 13 litrów na napoje mieści się między przednimi siedzeniami. Kanapa za przednimi fotelami szybko zmienia się w dwuosobowe łóżko na szerokość całego wnętrza o wymiarach 140 x 199 cm. Na piętrze o wymiarach 120 x 200 cm nocować mogą kolejne osoby. Liczne dodatkowe opcje pozwalają spersonalizować pojazd pod indywidualne upodobania. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.