Niezawodność aut flotowych

Każdy z nich przejeżdża dziesiątki tysięcy kilometrów rocznie, niektóre nawet ponad sto. Samochody flotowe wręcz idealnie nadają się do badania niezawodności. Zwycięzcą wśród aut osobowych została Honda Civic

Tygodnik branżowy Fleet News przeprowadza największe badania niezawodności samochodów flotowych w Wielkiej Brytanii. 50 największych firm leasingowych przekazało dane o niezawodności 840 tys. samochodów osobowych i 183 tys. dostawczych za 2009 rok. Głównym parametrem oceny była ilość usterek na 100 samochodów.

W kategorii samochodów osobowych zwyciężyła Honda Civic. Za nią znalazły się BMW serii 3 i Honda Jazz. Modele Hondy i BMW nie tylko zdobyły podium, ale zdominowały ranking aż do piątego miejsca w zestawieniu.

W rankingu marek zwyciężyło BMW drugi raz z rzędu. Drugie miejsce przypadło Hondzie. Niemieccy i japońscy producenci zajęli pierwszych dziewięć miejsc. Jedynym "obcym", chociaż nie do końca, okazała się Skoda zamykając pierwszą dziesiątkę.

Najbardziej niezawodne modele aut osobowych:

1. Honda Civic 2. BMW Serii 3 3. Honda Jazz 4. Honda Accord 5. BMW Serii 5 6. Audi A4 7. Benz C Klasa 8. Mini 9. Toyota Avensis 10. Volkswagen Golf

Najbardziej niezawodne marki aut osobowych:

1. BMW 2. Honda 3. Audi 4. Toyota 5. Volkswagen 6. Mercedes-Benz 7. Ford 8. Mazda 9. Nissan 10. Skoda

Wśród samochodów dostawczych zwycięstwo przypadło modelowi Ford Transit już po raz trzeci z rzędu. Ford wygrał także w kategorii niezawodności marek.

Najbardziej niezawodne modele aut dostawczych:

1. Ford Transit 2. Vauxhall/Opel Astra van 3. Ford Transit Connect 4. Mercedes-Benz Sprinter 5. Volkswagen Transporter

Najbardziej niezawodne marki aut dostawczych:

1. Ford 2. Mercedes-Benz 3. Volkswagen 4. Vauxhall 5. Peugeot

Marcin Lewandowski Jesteśmy też na Facebooku i Blipie źródło: Samar

ZOBACZ TAKŻE:

Ranking niezawodności Dekra - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Honda Civic - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA