DS 4 to klasyczny, dobrze nam znany hatchback. Z kolei DS 4 Crossback ma lekkie offroadowe ambicje - jest wyższy o 30 mm, wyposażono go w czarne felgi i czarne elementy przy błotnikach, siedzi się w nim wyżej i dostał parę dodatków charakterystycznych dla aut tego typu. Ma to być samochód, który nie będzie się obawiał zjechania na chwilę z wygładzonych, asfaltowych dróg. Francuzi przy opisie Crossbacka podczas oficjalnej prezentacji we Frankfurcie bardzo często używali słowa "przygoda".
Nowy wygląd podkreśla, że nie mamy już do czynienia z Citroenem. Tył i bok to wciąż te same, lekko odświeżone, eleganckie i dynamiczne linie, ale największe zmiany to zdecydowanie przód auta. DS 4 otrzymał zupełnie nowy grill w stylu nowo powstałej marki.W środku elegancja i dopracowanie w najmniejszym szczególe. Do wykończenia wnętrza DS 4 wykorzystano materiały z wyższej półki - skórę i aluminium. Nikt nie powinien narzekać na słabej jakości plastiki czy złe spasowanie elementów.
fot. DSCo pod maską? Koncern PSA przyszykował sześć silników. Podstawową jednostką będzie trzycylindrowy benzyniak PureTech o mocy 131 KM i 230 Nm momentu. Więcej mocy dostarczą dwa silniki THP - słabszy (165 KM i 240 Nm) i najmocniejszy w gamie (210 KM i 285 Nm). Miłośnicy silników Diesla znajdą w ofercie trzy jednostki - BlueHDi 120, BlueHDi 150 i BlueHDi 180. Francuzi są najbardziej dumni z momentu obrotowego w BlueHDi 180, to aż 400 Nm, co jest najlepszym wynikiem w klasie. Jednostki mogą współpracować z sześciobiegową ręczną skrzynią albo automatem o tej samej liczbie przełożeń.
Ile trzeba będzie zapłacić za nowego DS 4? Ceny hatchbacka startują od 87 900 złotych , a za Crossbacka trzeba zapłacić co najmniej 93 900 złotych . Tak prezentuje się oficjalny cennik:
Polski cennik DS 4Koncern PSA celuje nową marką w klasę premium. Dlatego powinniśmy spodziewać się bogatego wyposażenia. Wymieniamy więc najważniejsze elementy podstawowej linii wyposażenia BE CHIC :
- Cały pakiet bezpieczeństwa (zestaw poduszek powietrznych; wskaźnik niezapiętych pasów; elektroniczny rozdział sił hamowania; system wspomagania hamowania awaryjnego; automatyczne włączanie świateł awaryjnych; system kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy; pomoc w ruszaniu pod górę) - Klimatyzacja manualna - Regulator i ogranicznik prędkości - LED-owe reflektory z funkcją doświetlania zakrętów - Reflektory przeciwmgielne z funkcją doświetlania zakrętów - Koło kierownicy pokryte skórą - Wskaźnik optymalnej zmiany7 biegu - Zestaw zegarów z wyświetlaczem LCD z funkcją regulacji odcienia tła wskaźników - Pojemne schowki - Oświetlenie sufitowe LED - Gniazdka 12V w I rzędzie i bagażniku - Lusterka boczne w kolorze nadwozia; elektrycznie regulowane i podgrzewane - Szyba przednia panoramiczna akustyczna - Szyby tylne przyciemniane - Radio (6 głośników + gniazdo jack) - Tapicerka materiałowa LACINA Basalt Black - Kanapa tylna dzielona - Popielniczka przenośna
fot. DSDS odważnie rzuca wyzwanie największym graczom w branży i aspiruje do miana klasy premium. Sprawdźmy więc, jak prezentują się ceny DS-a (od 87 900 złotych) na tle konkurentów z niemieckiej Wielkiej Trójki:
Mercedes klasy A - od 88 900 złotych (1.6 benzyna 102 KM)
BMW serii 1 - od 90 800 złotych (1.5 benzyna 109 KM)
Audi A3 - od 90 970 złotych (1.2 benzyna 110 KM)
Podane powyżej kwoty to ceny najtańszych wersji. Nie uwzględnialiśmy promocji i rabatów.
ZOBACZ TAKŻE:
CITROEN DS | TO JUŻ 60 LAT LEGENDY
źródło: Okazje.info