Gwiazdy mijającego roku

Redakcja amerykańskiego magazynu Automobile wybrała 10 samochodów, uznanych za najlepsze premiery mijającego roku. A jaki byłby Wasz wybór?

Popularny amerykański magazyn Automobile wyłonił 10 finalistów spośród 39 modeli:

Audi A3 Audi Q5 Audi R8 Audi S4 Audi S5 BMW Z4 BMW 335d BMW serii 7 Cadillac CTS Chevrolet Camaro Chevrolet Corvette Chevrolet Equinox Chevrolet Malibu Chevrolet Silverado Dodge Ram 1500 Ferrari 599GTB Fiorano Ford Flex Ford Fusion Hybrid Ford Mustang GT Honda Civic Hyundai Genesis Coupe Jaguar XF/XFR Lincoln MKT Lotus Evora Mazda MX-5 Miata Mazda/MazdaSpeed 3 Mercedes-Benz C63 AMG Mercedes-Benz klasy G Mercedes-Benz klasy S Mitsubishi Lancer Evolution Nissan Cube Nissan GT-R Nissan 370Z Porsche Boxster/Cayman Porsche 911 Subaru Legacy/Outback Suzuki Kizashi Tesla Roadster Volvo C30

Na listę finalistów trafili reprezentanci różnych segmentów: kompaktowa Mazda 3, sportowe Audi S4, ekologiczny Ford Fusion Hybrid czy luksusowy Jaguar XF. Które auta Waszym zdaniem powinny trafić do czołówki premier mijającego roku? Zwycięska dziesiątka według Automobile wraz z wybranymi komentarzami redakcji przedstawia się następująco:

Audi S4

fot. Automobile

Nowe Audi reprezentuje cechy poprzednika - komfort, bezpieczeństwo i jakość wykończenia. Mimo że ma dwa cylindry mniej, to przyspiesza szybciej i zużywa mniej paliwa.

BMW Z4

fot. Automobile

Nowe Z4 nie urządza już polowania na Porsche Boxstera. Nie jest tak męskie jak poprzednik i całe szczęście. Kabina łączy elegancję z prostotą, a stylizacja karoserii jest jednocześnie zmysłowa i muskularna.

BMW 335d

fot. Automobile

335d to model niesłusznie pomijany. Dlaczego? Trudno znaleźć konkurencję równie szybką i oszczędną.

Chevrolet Camaro

fot. Automobile

Jeśli znajdziesz egzemplarz Camaro u dealera, będziesz miał dowód, że GM potrafi budować świetne samochody. Wersja SS generuje prawdopodobnie najlepszy ryk silnika ze wszystkich aut testowanych na torze Automobile.

Dodge Ram 1500

fot. Automobile

Rynek pikapów jest jednym z najbardziej odpornych na trendy. Jeśli więc którejś marce uda się zmienić utarte schematy, warto zwrócić na to uwagę. Dodge Ram 1500 prowadzi się znacznie lepiej od poprzednika i udowadnia, że pikap nie musi być głośny.

Ford Flex

fot. Automobile

Doceniony w ubiegłym roku Flex zyskał 355-konny silnik EcoBoost, łączący osiągi auta napędzanego motorem V8 z oszczędnością V-szóstki.

Ford Fusion Hybrid

fot. Automobile

Z jednej strony to zwykły samochód do jazdy na co dzień, a z drugiej - napęd hybrydowy czyni go wyjątkowym. Fusion robi z niego lepszy użytek niż Toyota Camry i zużywa mniej paliwa.

Jaguar XF/XFR

fot. Automobile

Rok temu Jaguar XF zyskał nagrodę All-Star za balans mocy i wyrafinowania. W tym roku otrzymał trzy nowe silniki V8, dzięki którym dobre stało się jeszcze lepsze.

Mazda/Mazdaspeed 3

fot. Automobile

Wsiądź za kierownicę auta z maską Jokera, a na twarzy będziesz miał podobny uśmiech. W wersji Mazdaspeed "trójka" jeździ i prowadzi się lepiej niż jakikolwiek inny samochód za 24 tys. dolarów.

Porsche Boxster/Cayman

fot. Automobile

Pasuje jak ulał, jeździ jak sen i ma wystarczająco dużo mocy, by wpędzić kierowcę w kłopoty. Sprawdź.

Marcin Sobolewski, źródło: Automobile                                                Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Sztuka z Maybachem w tle

Maybach Zeppelin - reinkarnacja - ZOBACZ WIĘCEJ

Samochody: Chevrolet Camaro - ogłoszenia

https://moto.pl/MotoPL/0,90115.html?tag=ford

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.