Nie masz jeszcze zimowych opon? Świetnie się składa! Trwa ich wyprzedaż

Wyprzedaż opon zimowych trwa w najlepsze, zatem jeśli jeszcze nie zmieniłeś swoich lub nosisz się z zamiarem kupna nowych, z naszego artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę i gdzie kupić najkorzystniej.

Wyprzedaż opon zimowych trwa

Nieubłaganie i wielkimi krokami zbliża się do nas zima, co wiąże się między innymi ze zmianą opon. Jeśli dotychczas nie udało Ci się tego zrobić, mamy dobrą wiadomość - trwa właśnie wyprzedaż tego rodzaju produktów. Mierząc się jednak z decyzją kupna nowych opon na zimę, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów, niezwykle istotnych z uwagi na bezpieczeństwo Twoje, Twoich bliskich oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. 

PORA NA ZMIANĘ OPON! JAKIE WYBRAĆ? PODPOWIADAMY!

Policja na autostradzie A1Obostrzenia i mandat za wymianę opon. Ministerstwo Zdrowia zajęło jasne stanowisko

Wyprzedaż opon zimowych, czyli co warto wiedzieć o rodzajach ogumienia

Wyprzedaż opon zimowych w pełni. Jednak nim ostatecznie sfinalizujesz zakup nowych opon, warto wiedzieć co nieco na temat rodzajów ogumienia. To niezwykle istotne również pod kątem ekonomicznym, a jak się okazuje ten aspekt ma niebagatelne znaczenie dla większości kierowców:

  • opony klasy ekonomicznej - tego rodzaju produkty będą odpowiednie dla osób, które nie pokonują rocznie zbyt długich odległości, jeżdżą głównie po miejskich drogach - a te jak wiemy, są najczęściej dobrze utrzymane przez służby drogowe. Będą one także odpowiednie dla kierowców cechujących się spokojnym stylem jazdy oraz tych, którzy posiadają auto o mniejszej mocy
  • opony chińskie - tego rodzaju ogumienie to właściwie loteria, bowiem znajdziemy wśród nich produkty chińskich przemysłowców, którzy nawiązują współpracę z renomowanymi fabrykami i wówczas uda nam się trafić na całkiem niezłe modele. Jednak znaczna większość produktów tego rodzaju to niestety oferta, która nie spełnia wymagań bezpieczeństwa i nie przechodzi pozytywnie kontroli jakości
  • opony używane - tego rodzaju koła pochodzą bardzo często z aut powypadkowych, dlatego mogą mieć ukryte wady, opony z rynku wtórnego to zazwyczaj również stare produkty, których przyczepność daje wiele do życzenia

PORA NA ZMIANĘ OPON! JAKIE WYBRAĆ? PODPOWIADAMY!

  • opony bieżnikowane - to nie do końca nowy produkt, bowiem w ich przypadku nowy bieżnik nakładany jest zazwyczaj na osnowę opony używanej, dlatego opony bieżnikowane są z reguły znacznie głośniejsze od nowych, a także charakteryzują się mniejszą odpornością na zużycie
  • opony klasy średniej oraz premium - szczególnie polecane kierowcom pokonującym rocznie powyżej 10 tys. kilometrów, charakteryzujących się dynamicznym, agresywnym lub umiarkowanym stylem jazdy, a samochód, którym jeżdżą dysponuje mocą wyższą niż przeciętna

Opony całoroczne bez tajemnic. Ile można zaoszczedzić i kto powinien je wybrać?Opony całoroczne bez tajemnic. Ile można zaoszczedzić i kto powinien je wybrać?

Wyprzedaż opon zimowych 2020, czyli na jakie modele warto zwrócić uwagę 

Mimo iż, wyprzedaż opon zimowych 2020 trwa w najlepsze, warto pamiętać również o tym, że korzystne ceny tego rodzaju produktów znajdziemy także w sezonie wiosennym. Podejmując decyzję o zmianie opon zimowych, warto określić budżet, jakim dysponujemy na ten cel, a poza tym nie zawadzi wiedzieć, na jakie modele zwrócić szczególną uwagę, tak więc:

  • klasa ekonomiczna (niskobudżetowa), czyli obecnie najtańsze opony na rynku, takich producentów, jak: Dębica, Dayton, Barum, Sava czy Viking. Warto mieć świadomość, że tego rodzaju, tańsze produkty mogą się doskonale sprawdzać w określonych warunkach, czyli np. na śniegu, gorzej natomiast wypadną na mokrej powierzchni. Koszt opon tej klasy w okresie wyprzedaży to ok. 209 zł/szt.
  • klasa średnia - w tej kategorii znajdziemy propozycje o najlepszym przedziale cenowym w stosunku do jakości, a warto rozejrzeć się za oponami takich marek, jak: Kleber, Firestone, Uniroyal, BFGoodrich, Fulda czy Yokohama. Parametry ogumienia klasy średniej są zdecydowanie lepsze, dlatego wybór tego rodzaju opon to bardzo rozsądne rozwiązanie. Za opony klasy średniej na wyprzedaży zapłacimy ok. 277 zł/szt.

PORA NA ZMIANĘ OPON! JAKIE WYBRAĆ? PODPOWIADAMY!

  • klasa premium - kupując opony tego rodzaju na pewno otrzymamy dobrą jakość, a poza tym efektywność i najwyższą innowacyjność produktu. Biorąc pod uwagę ogumienie z najwyższej półki, warto rozważyć propozycje następujących producentów: Michelin, Pirelli, Dunlop, Bridgestone, Continental czy Goodyear. Tego rodzaju opony kupimy już za 443 zł/szt.
Zobacz wideo Kiedy zmienić opony na zimowe?
Więcej o: