Zobacz najczęściej wyszukiwane marki motoryzacyjne na świecie

Łatwo jest sprawdzić, jakie marki są najpopularniejsze w danym regionie - wystarczy spojrzeć w statystyki sprzedaży. Jednak auta które ludzie kupują, a te o których marzą, to często dwa różne światy. A które marki najczęściej trafiają do wyszukiwarki Google?

Przyznać się, kto nigdy nie spędził długich godzin na portalach aukcyjnych, szukając wymarzonego samochodu. Niemal każdy „benzynogłowy” zmarnował tam kiedyś trochę czasu. Oczywiście zaczyna się spokojnie – szukamy praktycznego auta w założonym budżecie. Później pada niewinne „spojrzę na te tylko trochę droższe...”, a już po godzinie przeglądamy sportowe supercar’y, luksusowe limuzyny, abstrakcyjne projekty i marzenia z dzieciństwa.

A z marzeniami nie ma co dyskutować. Zastanawialiście się kiedyś o jakich samochodach marzą ludzie różnych narodowości? Jakie marki najczęściej trafiają do wyszukiwarki Google?

Toyota liderem

Firma Veygo przeanalizowała dane Google z 2018 roku i przygotowała raport o najczęściej wyszukiwanych markach. Zaskakująca jest popularność Toyoty – japoński koncern zdominował świat i jest najczęściej wyszukiwaną marką w aż 57 ze 171 badanych krajów. Największą popularnością cieszy się w Ameryce Północnej, a także w Australii i sporej części Afryki.

Toyota jest jednocześnie najczęściej wyszukiwaną marką na całym świecie. Miesięcznie nazwa koncernu wpada w wyszukiwarkę Google 7,8 miliona razy. Tuż za Toyotą jest Honda (7 mln) i Ford (6,4 mln).

Najczęściej wyszukiwane marki motoryzacyjne w 2018 rokuNajczęściej wyszukiwane marki motoryzacyjne w 2018 roku Veygo

Mapę w większej rozdzielczości znajdziesz TUTAJ.

Motoryzacyjne niespodzianki

BMW było najpopularniejszą firmą w 25 krajach. Co zaskakujące nie w Niemczech, ale m.in. w Japonii, Botswanie i... Zimbabwe. Popularność Mercedesa nikogo raczej nie zaskoczy – to najczęściej wyszukiwana marka w 23 krajach, w tym w sporej części Europy, ale także w zachodniej Afryce.

Co ciekawe, na świecie jest 12 krajów, w których marka Lamborghini jest wyszukiwana częściej niż jakakolwiek inna. Taka sytuacja ma miejsce m.in. na Haiti i Dominikanie, a także w Wenezueli, Pakistanie i Bangladeszu. Podobnym zaskoczeniem okazali się Rosjanie, którzy najczęściej wyszukiwali koreańskie samochody marki Hyundai.

Przeczytaj także: Ulubiony SUV Polaków? Statystyki wskazują na Dacię, ale wielu z tych Dusterów już dawno nie ma w kraju

Nie powinna dziwić popularność Tesli w wysoko rozwiniętych krajach, w których przywiązuje się dużą wagę do ekologii. Elektryczne samochody Elona Muska są najbardziej popularne w Norwegii i Holandii, a także w Chinach.

Tylko ci są wierni

Tylko 5 krajów na świecie najbardziej poszukuje swoich macierzystych marek. Są to Renault we Francji, Mercedes-Benz w Niemczech, Maruti Suzuki w Indiach, Perodua w Malezji i Volvo w Szwecji.

Więcej o: