BMW M2 | Będzie wersja CSL, krzyżyk na Cabrio

BMW M2 to jedna z najciekawszych sportowych premier minionego roku. Dla fanów małej eMki mamy dobrą i złą wiadomość

Kupujemy używane BMW | Poradnik | Co psuje się najczęściej?

Zaczynamy od tej dobrej. Za sprawą dobrze poinformowanego w bawarskich sprawach serwisu BMW Blog płyną do nas informacje, że zarząd BMW zatwierdził projekt BMW M2 CSL. Hardkorowa odmiana M2 miałaby powstać wedle bardzo prostego przepisu - więcej koni, mniej kilogramów. Na rynku BMW chciałoby tym modelem spróbować swoich sił w starciu z Porsche Caymanem GT4.

Przypomnijmy, sercem BMW M2 jest 3-litrowy silnik R6 TwinPower Turbo o mocy 370 KM i 465 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W wersji CSL moc miałaby sięgnąć nawet 400 KM albo więcej. Silnik powinien współpracować z 6-biegowym manualem. Oprócz kuracji wzmacniającej i odchudzającej, M2 zostanie poszerzone, obniżone, a także wyposażone w nowy, jeszcze agresywniejszy pakiet aerodynamiczny. Jeżeli te informacje okażą się prawdą, to BMW M2 CSL możemy spodziewać się już w 2017 roku. Pokuszono się nawet o szacowaną cenę - 70 tys. dolarów, czyli około 280 tys. złotych.

Mniej wesołe wieści dotyczą spodziewanej wersji Cabrio. Plotki o rychłej prezentacji M2 bez dachu pojawiały się praktycznie od premiery Coupe, ale niedawno BMW zdecydowało się je sprostować. Jak podają przedstawiciele marki, BMW M2 Cabrio nie jest rozważane i prawie na pewno nie powstanie. Niemcy nie widzą sensu tworzenia takiego modelu. Przede wszystkim możemy to być operacja nieopłacalna z punktu widzenia biznesowego. Rynek kabrioletów cały czas się kurczy i przerobienie M2 na Cabrio mogłoby się okazać zbyt kosztowne. Po drugie BMW twierdzi, że "dwójka" została opracowana jako samochód ze sztywnym dachem i straciłaby wiele ze swoich walorów w wersji Cabrio. Dla miłośników wiatru we włosach M GmbH ma w ofercie M4 oraz M6.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW Serii 8 wraca do gry

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.