Lamborghini Sian z klocków LEGO. Ale w skali 1:1. Możesz nawet usiąść za kierownicą

W pewnym wieku niektórych rzeczy już "nie wypada". Ale nie dotyczy to klocków LEGO. Modele z małych elementów składają dzieci i dorośli, kobiety i mężczyźni. Pewien 15-osobowy zespół przez ponad 8 i pół tysiąca godzin (!) składał model Lamborghini Sian. Czemu tak długo? Bo jest on wielkości normalnego samochodu.

Firma LEGO ma swojej ofercie dużo zestawów klocków, które ucieszą każdego fana motoryzacji. Z klocków zbudować można m.in. Bugatti Chiron, Porsche 911, Jeepa Wranglera, Volkswagena Garbusa, Ducati Panigale czy Lamborghini Sian. Modeli jest oczywiście dużo więcej, ale ten ostatni powinien szczególnie wzbudzić waszą uwagę. W zeszłym roku Lego zaprezentowało światu niezwykle realistyczny model Lamborghini Sian w skali 1:8. Teraz przyszedł czas na model w skali... 1:1. Tak, Lego zbudowało samochód z klocków, który jest naturalnej wielkości.

Taka "zabawka" to godny pozazdroszczenia dodatek do garażu - naturalnej wielkości replikę Lamborghini Sian FKP 37 wykonano z ponad 400 000 elementów LEGO Technic. Konstrukcja powstała we współpracy z Automobili Lamborghini i po raz kolejny udowadnia, że dzięki linii LEGO Technic można zbudować dosłownie wszystko.

Jak mówi Lena Dixen, Senior Vice President of Product and Marketing w Grupie LEGO, projektanci LEGO uwielbiają wyzwania.

Kiedy zleciliśmy im zadanie, aby pomyśleli o tym modelu nieco szerzej niż zwykle, byli niesamowicie szczęśliwi. Skorzystali z okazji, by współpracować ze wspaniałymi projektantami i inżynierami z warsztatu produkcji modeli w fabryce w Kladnie w Czechach, którzy budują imponujące modele naturalnej wielkości i przesunęli granice tego, co można zrobić z elementów LEGO Technic. Kreatywność, na jaką pozwalają klocki LEGO, sprawiła, że udało się odzwierciedlić wyjątkową konstrukcję Lamborghini Sián FKP 37 w skali 1:1

– dodaje.

Lamborghini Sian z klocków LEGO w skali 1:1 LEGO

Lamborghini Sian z klocków LEGO w skali 1:1Lamborghini Sian z klocków LEGO w skali 1:1 LEGO

Dbałość o detale

Nowy model odzwierciedla wymiary Lamborghini Sian FKP 37 co do milimetra. Rama została pokryta tkaniną złożoną z heksagonalnych elementów LEGO Technic, które łączą się ze sobą tworząc stabilną konstrukcję. Słowo Sian oznacza w dialekcie bolońskim "błysk" lub "błyskawicę". By to podkreślić, eksperci od elektroniki z Grupy LEGO zadbali o to, by światła i eleganckie błyskawice, które migają wzdłuż nadwozia, odzwierciedlały sposób działania reflektorów epsilon i sześciokątnych świateł tylnych prawdziwego modelu. We wnętrzu kokpitu znajdują się kolejne detale - kierownica, ozdobiona słynnym emblematem Lamborghini i włoską flagą, elementy sterowania na desce rozdzielczej oraz fotele wyścigowe – wszystko zbudowane z klocków LEGO.

Lamborghini Sian z klocków LEGO w skali 1:1Lamborghini Sian z klocków LEGO w skali 1:1 LEGO

To pierwszy duży model stworzony przez LEGO, na który naniesiono kolorową powłokę UV, dla zachowania jak największej trwałości. Kolor został nałożony przez oficjalną lakiernię Automobili Lamborghini, aby zapewnić wykończenie godne supersamochodu. W rezultacie powstał perfekcyjny model, który można pomylić z prawdziwym autem. Został stworzony przez zespół 15 osób, w ciągu 8 660 godzin.

Więcej o samochodach z klocków LEGO pisaliśmy w tym artykule:

Lamborghini Sian z klocków LEGO w skali 1:1Lamborghini Sian z klocków LEGO w skali 1:1 LEGO

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.