Ducati Panigale V4 R z klocków LEGO. Coś dla miłosników dwóch kółek

Ostatnio informowaliśmy was o nowych, motoryzacyjnych zestawach klocków LEGO, ale skupialiśmy się głównie na samochodach. Dzisiaj mamy coś dla fanów dwóch kółek - Ducati Panigale V4 R.

Bugatti Chiron, VW Beetle, Fiat 500, Ford Mustang, Porsche, nowy Land Rover Defender oraz zbliżające się Lamborghini ("najbardziej skomplikowany model w historii") - miłośnicy klocków i samochodów mają kilka ciekawych zestawów LEGO do wyboru. Duńska firma nie zapomina jednak o fanach dwóch kółek. Właśnie zaczął się sezon motocyklowy, z tej okazji przygotowano więc kolejny wyjątkowy projekt.

Powyżej umieściliśmy link do BMW R 1200 GS Adventure. Nowa propozycja to znacznie szybszy motocykl - Ducati Panigale V4. Włoski motocykl w wersji LEGO składa się z 646 klocków. Wymiary? 33x16x8 centymetrów. Model ma pracujące zawieszenie, działający układ kierowniczy, dwustopniową skrzynię biegów oraz poruszające się w silniku tłoki. Co ciekawe, to pierwszy motocykl z duńskich klocków, który ma skrzynię biegów, pozwalającą zapoznać się  różnymi prędkościami i technikami jazdy. Wszystkie modele LEGO słyną z dbałości o detale - choćby tarcze hamulcowe, stopkę, wydech czy deska rozdzielcza.

Nie mogło też oczywiście zabraknąć klasycznego czerwonego malowania, od którego zaczyna szybciej bić serce każdego fana Ducati

- pisze producent na oficjalnej stronie. Ducati Panigale V4 R LEGO do sprzedaży wejdzie 1 czerwca i w polskim sklepie zostało wycenione na 269,99 zł. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci powyżej 10 roku życia, ale jesteśmy pewni, że przy składaniu świetnie będą się bawić także znacznie starsze osoby.

Zobacz wideo Za którym razem zdałaś/eś prawo jazdy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.