LEGO prezentuje nowy zestaw. To Lamborghini Sian FKP 37 w skali 1:8

Ma 60 cm długości, składa się z 3696 części, a jego złożenie ma zająć ok. 14 godzin - LEGO właśnie zaprezentowało Lamborghini Sian z klocków.

Lamborghini Sian FKP 37 z klocków LEGO

Ostatnio fani motoryzacji i klocków LEGO nie mają powodów do narzekania. Na rynku pojawiło się kilka ciekawych zestawów m.in. Bugatti Chiron, Porsche 911 RSR czy Land Rover Discovery. Teraz do tej listy możemy dopisać kolejny wyjątkowy projekt. Właśnie zaprezentowano model Lamborghini Sian FKP 37:

  • Został zbudowany w skali 1:8.
  • Składa się na niego 3696 elementów.
  • Jego wymiary to ok. 13 cm wysokości, 60 cm długości i 25 cm szerokości.
  • Złożenie ma zająć około 14 godzin.
  • W sprzedaży pojawi się już 1 czerwca i w polskim sklepie internetowym został wyceniony na 1650 zł.

Zachwycać ma dbałość o szczegóły, którą znamy z poprzednich zestawów. Wyjątkowe detale obejmują replikę silnika V12 Lamborghini Sián, tylny spoiler unoszący się podczas jazdy, przednie i tylne zawieszenie oraz układ kierowniczy ozdobiony emblematem Automobili Lamborghini. Model ma również otwierające się do góry drzwi, które odsłaniają kokpit. Luksusowe wnętrze samochodu zostało w pełni odwzorowane, m.in. dzięki w pełni funkcjonalnej, 8-biegowej sekwencyjnej skrzyni uruchamianej przez ruchomą dźwignię zmiany biegów.

Lamborghini Sian FKP 37 na filmie i zdjęciach

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia nowego zestawu, a poniżej zamieszczamy także oficjalny film z prezentacji.

 
Klocek LEGO jest ikoną, tak samo jak sportowy samochód Lamborghini. Oba ucieleśniają dążenie do perfekcji w projektowaniu poprzez ciągłe badania i rozwój, wywołują emocje przy każdej interakcji i są cenione przez pokolenia. Każdy sportowy samochód Lamborghini może być wyjątkowy, dzięki naszemu programowi personalizacji Ad Personam i specyficznemu stylowi jazdy właściciela. Podobnie klocki LEGO dają konstruktorom w każdym wieku nieograniczone możliwości tworzenia. Ta znakomita replika Lamborghini Sián FKP 37 z LEGO umożliwia nowe, wspaniałe doświadczenie budowania zarówno fanom sportowych samochodów, jak i entuzjastom LEGO. Lamborghini ma zaszczyt uczestniczyć w tym projekcie z Grupą LEGO.

- powiedział Stefano Domenicali, dyrektor generalny i prezes Automobili Lamborghini.

Zobacz wideo Mechaniczne dzieło sztuki i skromne wnętrze - Mercedes AMG GT R
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.