Mansory Tesla Model S | Zielony tuning

Tylko kwestią czasu było kiedy bijąca rekordy popularności Tesla Model S wpadnie w łapy tunerów. Swoją wizją elektrycznego samochodu pochwaliło się właśnie Mansory

Tesla S bestsellerem w...

Mansory to spece od tuningu, którzy nie bawią się w kompromisy - zazwyczaj ich dzieła rozpoznamy już na pierwszy rzut oka. Tunerzy nie boją się ingerować w wygląd żadnego samochodu, a ich ukochanym środkiem dotego celu jest karbon. To dość kontrowersyjna firma... Tworzy piękne i niepowtarzalne auta, czy może przekracza pewną granicę dobrego smaku i niebezpiecznie zbliża się do "wiejskiego tuningu"? Zdania są podzielone.

Teraz Mansory wzięło na warsztat Teslę Model S. I jak na niemiecko-szwajcarskiego tunera jest zaskakująco spokojnie. Przykładowo nic nie zmieniło się w kwestii napędu, Mansory przygotowało tylko pakiet stylistyczny i aerodynamiczny.

Ze względu na przyjazność środowisku elektryczne samochody bardzo często nazywane są "zielonymi". Tuner wziął to sobie do serca i pierwsze skrzypce w Tesli Model S grają wszelakiej maści zielone motywy: paski i linie wyraźnie odcinają się od białego lakieru. Zielone obwódki znajdziemy również na nowych, wielkich, 22-calowych felgach. Co zmieniło się w wyglądzie? Choćby przemodelowany przedni zderzak, światła LED do jazdy w dzień, parę aerodynamicznych dodatków, bardziej sportowy tylny spojler i dyfuzor.

Jak przystało na Mansory, wszystkie nowe elementy wykonano z karbonu. Tak więc, podrasowana Tesla jest lżejsza od oryginału, a to powinno się przełożyć na lepsze osiągi, oszczędność i prowadzenie. O ile dokładnie odchudzono Model S? Niestety tym tuner jeszcze się nie pochwalił.

Zielonych motywów nie mogło oczywiście zabraknąć również w środku. Jaskrawa zieleń detali, linii i przeszyć kontrastuje z czarną tapicerką. Oprócz zielonych dodatków, Tesla dostała od Mansory sportową kierownicę oraz aluminiowe nakładki na pedały.

ZOBACZ TAKŻE:

MANSORY | ŻADNYCH ŚWIĘTOŚCI

Mansory Bugatti Veyron Linea Vincero DOro 2010Mansory Bugatti Veyron Linea Vincero DOro 2010 fot. Mansory | Mansory Bugatti Veyron Linea Vincero DOro 2010

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.