Tesla Model X | Nowe zdjęcia i informacje

Już niedługo do Tesli Model S dołączy nowy samochód. Będzie to elektryczny SUV, Model X. Tesla ostatnio udostępniła klientom konfigurator, dzięki czemu poznaliśmy kolejne zdjęcia SUV-a

Tesla S bestsellerem w...

Wielka premiera Modelu X powinna mieć miejsce już w tym miesiącu. Zainteresowanie elektrycznym SUV-em jest tak duże, że większość klientów w Stanach Zjednoczonych i tak zobaczy swoje auto dopiero w 2016. Rzeszy klientów nie odstrasza nawet kwota 5 000 dolarów, którą trzeba wpłacić w celu dostania się na listę oczekujących.

Tesla Model X tym bardziej rozpala emocje, ponieważ według zapowiedzi twórców ma to być jeden z "najszybszych SUV-ów" na rynku. Krążą plotki o 3,3 sekundy do pierwszej "setki". Nikogo nie powinien też rozczarować zasięg. Ze spodziewanymi bateriami 90 kWh, Model X spokojnie powinien pokonać 370 km na jednym ładowaniu.

Niestety, wciąż nie poznaliśmy oficjalnych cen nowego auta Tesli. Wiemy tylko, że ceny topowej wersji Signature Model X startują od 132 000 dolarów. To wyjątkowa edycja dla pierwszych klientów, a żeby ją otrzymać trzeba było wpłacić depozyt w wysokości aż 40 tysięcy dolarów. Elon Musk zapowiedział ostatnio, że normalne wersje Modelu X będą droższe o około 5 tysięcy dolarów od porównywalnie wyposażonego Modelu S.

ZOBACZ TAKŻE:

TESLA MODEL S | NASZA PIERWSZA JAZDA

Tesla Model STesla Model S Tesla Model S P85+ | Pierwsza jazda | Tesla byłby dumny?

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.