Youxia X | Chińska Tesla

Tym razem Chińczycy zapatrzyli się na Teslę Model S i stworzyli własnego szybkiego, elektrycznego sedana. Na szczęście nie jest to tak bezczelna podróbka jak opisany przez nas ostatnio LandWind X7...

Tesla S bestsellerem w...

Chińscy inżynierowie i projektanci lubią zapatrzeć się na produkty konkurentów. Bardzo niedawno pisaliśmy o chińskiej odpowiedzi na Range Rovera Evoque - LandWindzie X7 . Teraz przyszedł czas na Teslę Model S. W segmencie sportowych elektryków nadszedł czas modelu Youxia X.

O podobieństwie Youxii X do Modelu S Tesli nie ma chyba co się rozpisywać. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie i od razu widać z jakiego auta Chińczycy czerpali inspirację. Elektryczny silnik Youxii X generuje moc 362 KM i 440 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jak z zasięgiem? Z podstawowymi bateriami (40 kWh) wynosi 220 km na jednym ładowaniu. W droższych wersjach zasięg wzrasta do 330 km (baterie 60 kWh) i 460 km (85 kWh).

Youxia XYouxia X fot. Youxia fot. Youxia

Ceny w Chinach będą wahały się od 175 000 złotych do 235 000 złotych. Jednak Chińczycy mogą liczyć na zachętę ze strony rządu, który dopłaca około 50 tysięcy złotych do samochodów elektrycznych.

Mimo że inspiracje amerykańskim autem są aż nadto widoczne trzeba przyznać Chińczykom, że stworzyli kawał dobrze wyglądającego samochodu. Produkcja powinna ruszyć już w przyszłym roku, a pierwszych aut u klientów można się spodziewać w okolicach roku 2017. Oczywiście Youxia X kierowana jest na rodzimy rynek, poza granicami Państwa Środka mogłaby zostać rozszarpana przez prawników Tesli.

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche 918 Spyder | Pierwsza jazda | Arytmia i motyle

Więcej o:
Copyright © Agora SA