Ford ma nową ofertę dla... ponad czteroletnich aut. "30 czynności diagnostycznych"

Polski oddział Forda poinformował nas właśnie o zupełnie nowej ofercie dla kierowców, którzy jeżdżą kilkuletnimi samochodami tej marki. Ofertę przeglądów serwisowych w autoryzowanych punktach wydaje się bardzo ciekawa.

O samochodach, nowych i używanych, piszemy więcej na stronie głównej gazeta.pl. Ford to jedna z najpopularniejszych marek samochodów w Polsce w ostatnich latach. Na polskich drogach widok Fiesty, Focusa czy Mondeo jest powszechny, a kierowcy bardzo lubią te samochody. Dlatego cieszy, że polski oddział skupia się nie tylko na nowych SUV-ach, ale ma też nową ofertę dla swoich wiernych kierowców. Przygotowano dla nich specjalną ofertę przeglądów serwisowych w autoryzowanych stacjach obsługi.

Zobacz wideo Nasze pierwsze wrażenia z kontaktu z Fordem Explorerem

Używane Fordy. Nowa oferta dla aut starszych niż cztery lata

Ofertę przygotowano z myślą o samochodach starszych niż cztery lata. To kompleksowy przegląd serwisowy w autoryzowanej stacji obsługi. Obejmuje on aż 30 czynności diagnostycznych. Sprawdzane są między innymi układ hamulcowy, zawieszenie i układ kierowniczy, stan płynów czy działanie sprzęgła. Oprócz tego przegląd obejmuje sprawdzenie i ewentualną wymianę filtra powietrza oraz wymianę filtra oleju. Kontrolowany jest również stan zużycia opon wraz z pomiarem głębokości bieżnika i regulacją ciśnienia.

Warto pamiętać o regularnych przeglądach samochodu oraz o użytkowaniu pojazdu zgodnie z zaleceniami producenta. Z jednej strony pomaga to utrzymać auto w dobrym stanie, z drugiej zapobiega kosztownym naprawom w przyszłości. Nie można zapominać również o aspekcie związanym z bezpieczeństwem. Podczas przeglądów okresowych sprawdzane są między innymi hamulce, zawieszenie czy opony –

wyjaśnia Dariusz Lech, Dyrektor Działu Serwisu i Części Zamiennych Ford Polska.

Przeglądy w autoryzowanej stacji to dwie dobre informacje

Przede wszystkim kierowca ma pewność, że oddaje swój samochód w ręce specjalistów. Serwisanci mają dostęp do technologii zalecanych przez producenta pojazdu, pełnej dokumentacji oraz specjalistycznych narzędzi. Są więc w stanie właściwie przeprowadzić pełna diagnostykę. Co więcej, w cenie przeglądu samochód otrzymuje usługę Assistance12. To szeroki zakres usług assistance, z których można skorzystać w całej Europie, a nie tylko na terenie Polski.

Co więcej, serwisowanie samochodu w autoryzowanych stacjach obsługi jest dokumentowane w książce serwisowej auta. Jest ona dużym atutem przy późniejszej sprzedaży pojazdu.Nie jest tajemnicą, że auto z pełną historią serwisową w ASO uzyskują lepsze ceny i są poszukiwane na rynku aut używanych.

Serwis używanego Forda. Ile kosztuje taki przegląd?

Można sprawdzić ile kosztuje przegląd okresowy pojazdu w zależności od modelu i można być pewnym, że nie zapłaci się więcej. Ceny przeglądów zaczynają się od 949 zł – dla modeli Ka, Fiesta, EcoSport, Focus czy Mondeo

- komentuje Dariusz Lech. Podczas przeglądu można wykupić Gwarancję12, która zabezpiecza przez skutkami kosztownych napraw kluczowych elementów pojazdu na okres 12 miesięcy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.