Projektowanie samochodu - połączyć niemożliwe

Często zdarza się, że przedmioty zaprojektowane pięknie i ze smakiem nie zawsze okazują się najbardziej funkcjonalne. Owszem, są praktyczne ale zazwyczaj wydają się jednocześnie nieciekawe, bezbarwne lub nawet brzydkie. Kiedy trzeba podjąć ważną decyzję, zwykle niezbędny jest wybór: serce dyktuje jedno, ale rozsądek podpowiada coś innego. I często rozwiązaniem tego dylematu jest kompromis, który jednak nigdy nie zapewni pełnej satysfakcji.

Wybór właściwego samochodu wydaje się jeszcze trudniejszą kwestią. Nowoczesna stylistyka albo czysta radość z jazdy to aspekty emocjonalne, których nie zmierzą żadne tabele osiągów. Z drugiej strony, idealny samochód powinien być dynamiczny, technologicznie zaawansowany, oszczędny i oferować szereg nowoczesnych udogodnień, ułatwiających codzienne użytkowanie. W rzeczywistości, rzeczy te rzadko idą w parze. Mocne i dynamiczne auta są często nieprzyjazne dla środowiska i bardzo drogie w eksploatacji, a te pięknie zaprojektowane zazwyczaj tracą w aspekcie ergonomii. Wyobraźmy sobie jednak sytuację, w której producentowi udaje się połączyć dwie pozorne sprzeczności - wybór serca z głosem rozsądku.

Jaki to byłby samochód?

Dynamiczny i z klasą

Z pewnością stylowy i charakteryzujący się jednocześnie znakomitymi właściwościami jezdnymi. Wyobraźmy więc sobie wyprofilowane i delikatnie zakrzywione linie tworzące opływowy kształt nadwozia i polepszające aerodynamikę auta. Dodajmy do tego wyraziste przetłoczenia boczne, wzmacniające wrażenie dynamiczno-sportowej sylwetki.

Przestronny i komfortowy

Dzięki tym cechom samochód ma już intrygujący wygląd, ale czy miejsca w środku jest wystarczająco dużo? Wygospodarujmy więc dodatkową przestrzeń nad głowami i na nogi, przy jednoczesnym obniżeniu całkowitej wysokości pojazdu. Dodajmy do tego dwupanelowe, panoramiczne okno dachowe z szybami blokującymi promienie UV. Zwiększmy jeszcze zakres regulacji foteli, pamiętając jednocześnie o wygodnych podłokietnikach oraz pojemnych i funkcjonalnych schowkach.

Ekologiczny i oszczędny

Przestrzeń i komfort podróżowania to jeszcze nie wszystko. Codzienna eksploatacja pojazdu wiąże się często z wysokimi kosztami. Niech więc nowy samochód posiada nowoczesny i oszczędny, dwulitrowy silnik i na przykład sześciobiegową przekładnię automatyczną. Szóste przełożenie pozwoli skrócić zakres pomiędzy zmianami poszczególnych biegów oraz zapewni lepsze osiągi i niższe zużycie paliwa. Dodajmy także szereg innowacyjnych systemów wspomagających optymalną jazdę - wskaźnik "ECO" informujący kierowcę o najlepszym momencie na zmianę biegu, elektryczne wspomaganie kierownicy oraz najnowocześniejszy, znacznie odciążający silnik system AMS (Alternator Management System)

Przyjazny i bezpieczny

Mamy już samochód stylowy, dynamiczny i komfortowy, wyposażony w nowoczesną i oszczędną jednostkę napędową. Ale przyjemność z jazdy to nie tylko powyższe cechy. To również szereg udogodnień ułatwiających codzienne użytkowanie pojazdu a przede wszystkim pewność, że samochód oferuje wszystkim podróżującym maksymalne poczucie bezpieczeństwa

Dodajmy więc kolejne elementy: nie obciążający wzroku kierowcy, czytelny system wyświetlania kluczowych informacji Supervision. Wycieraczki z czujnikiem deszczu, asystenta parkowania oraz tylną kamerę. Dla zwiększenia bezpieczeństwa podróżujących w samochodzie umieszczamy bogaty pakiet elementów bezpieczeństwa czynnego i biernego, przednie i boczne poduszki oraz kurtyny, systemy ABS, ESP, EBD. Wyposażenie rozszerzamy także o systemy wspomagania ruszania i zjazdu z pochyłości, fotochromatyczne lusterko zapobiegające oślepieniu kierowcy podczas jazdy nocą, automatyczne światła awaryjne. Nasz samochód jest teraz absolutnie przyjazny dla użytkownika i wyjątkowo bezpieczny.

Czy to możliwe? Przekonaj się!

Piękno i funkcjonalność nie są wykluczającymi się cechami, mogą one współistnieć w harmonii i równowadze. Dlatego idealny samochód to taki, który łączy w sobie wyjątkowy design z doskonałymi właściwościami jezdnymi, gwarantujący przyjemność dynamicznej jazdy, dzięki oszczędnym i ekologicznym silnikom. Ma przestronne wnętrze oraz liczne udogodnienia podnoszące komfort podróżowania. To samochód godzący w sobie pozorne sprzeczności, który nie zna kompromisów.

Projektując samochód, można w pełni usatysfakcjonować Serce i Rozsądek. Razem.

Przekonaj się, jak.

ix35.hyundai.pl

Artykuł sponsorowany

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.