Wypił 2 litry bezalkoholowego piwa i dmuchnął w alkomat. Dla niektórych pomiar będzie sporym zaskoczeniem

Czy alkomat wykryje piwo bezalkoholowe? Choć dla niektórych kierowców sytuacja wydaje się oczywista, niektórzy wciąż się nad tym zastanawiają. Redaktor portalu autokult.pl postanowił sprawdzić to sam na sobie i wypił 2 litry bezalkoholowego piwa. Jaki wynik uzyskał?

Dłuższe przerwy od pracy, takie jak długie weekendy wiosną i latem sprawiają, że nawet i niektórzy kierowcy chętnie sięgają po piwo bezalkoholowe podczas spotkania ze znajomymi i rodziną. Jak powszechnie wiadomo, takie trunki zawierają w sobie śladowe ilości alkoholu. Ale ile? Redaktor portalu autokult.pl postanowił sprawdzić, ile alkomat wykaże, jeśli wypije 2 litry takiego napoju. Do jakich można dojść wniosków?

Zobacz wideo Traktorzysta jechał zygzakiem i śpiewał. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu

Czy alkomat wykryje piwo bezalkoholowe? Postanowił to sprawdzić i wypił 2 litry

Marcin Łobodziński, redaktor portalu autokult.pl postanowił sprawdzić, czy alkomat wykryje cokolwiek po wypiciu przez niego piwa bezalkoholowego. Mężczyzna spożył w ciągu trzech godzin cztery butelki bezalkoholowego napoju. Każda z nich miała pojemność 0,5 l.

Co istotne, mężczyzna w tym czasie niczego nie jadł, by nie zaburzyć pomiaru. Jaki uzyskał wynik? Po spożyciu ostatniego napoju, po około 5 minutach wynik wyniósł 0,00 promila. Badanie odbyło się przy pomocy alkomatu Promiler AMP-1.

Czy alkomat wykryje piwo 0%?Czy alkomat wykryje piwo 0%? Czy alkomat wykryje piwo 0%? Fot. Rawf8 / iStock

Czy radler jest bezalkoholowy? Tych napojów kierowcy pić nie powinni

Co ciekawe, jeszcze zanim upłynęło 5 minut, mężczyzna postanowił sprawdzić, czy alkomat wykryje cokolwiek od razu. Bezpośrednio po ostatnim łyku wykazał 0,10 i wynik ten był najwyższy z uzyskanych. Przeprowadzone badanie pokazuje, że kierowcy nie mają się czym martwić i mogą wypić nawet takie ilości piwa bezalkoholowego. Inaczej sprawa wygląda jednak w przypadku napojów typu radler, które mają w sobie alkohol, bo zostały w połowie stworzone z klasycznego piwa - tych kierowcy, którzy wiedzą, że będą tego dnia jeszcze jechać, pić nie powinni. To ważne, by każdy z nas zdawał sobie z tego sprawę. Jeśli masz ochotę, zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

Czy nie obawiasz się, że alkomat wykryje piwo bezalkoholowe?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.