Szukasz auta z niską utratą wartości? Toyota ma taki model w swojej ofercie

Model ten jest nie tylko bestsellerem rynku flotowego, ale zdobył tytuł najpopularniejszego samochodu w Polsce w 2023 roku. Z kolei według INFO-EKSPERT to także jeden z modeli najlepiej trzymającym wartość na rynku wtórnym. Mowa o Toyocie Corolli.

Wartość rezydualna Corolli we wszystkich wersjach wyposażenia robi spore wrażenie. Analizy firmy INFO-EKSPERT pokazują, że różnice w wartościach rezydualnych między różnymi wersjami wynoszą jedynie 2 punkty procentowe, oscylując od 68,9 do 71 procent. To dość istotna informacja dla osób dość często zmieniających samochody.

Koszty użytkowania i finansowania

Wysoka wartość odsprzedaży Corolli znacząco wpływa na całkowite koszty użytkowania samochodów w firmie, jak również na miesięczne koszty leasingu. Firmy chętnie wybierają ten model również z uwagi na niezawodne i dość oszczędne napędy hybrydowe piątej generacji oraz szeroką gamę wersji nadwozia i wyposażenia, co pozwala na dopasowanie auta do specyficznych potrzeb biznesowych. Jednak model ten cieszy się sporym zainteresowaniem wśród klientów indywidualnych, a w tym segmencie utrata wartości i łatwość odsprzedaży to także istotny czynnik wpływający na decyzję zakupową statystycznego Kowalskiego.

Napęd nowej Toyoty Corolli

Kompaktowa Toyota z napędem hybrydowym piątej generacji potrafi poruszać się w trybie całkowicie bezemisyjnym przez średnio 80 proc. czasu jazdy w mieście, co przekłada się na niskie zużycie paliwa, wynoszące od 4,4 l/100 km, oraz niską emisję CO2, od 98 g/km. Silnik 1.8 Hybrid o mocy 140 KM rozpędza się od 0 do 100 km/h w 9,1 sekundy, natomiast jednostka 2.0 Hybrid generuje 196 KM, co pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w 7,4 sekundy.

Zobacz wideo

Nowości w Toyocie Corolli

W ciągu ostatniego roku wyposażenie Corolli było dwukrotnie aktualizowane. Model z 2023 roku zyskał najnowszy system multimedialny oraz nowy cyfrowy kokpit z ekranem o przekątnej 12,3 cala. Standardowo, Corolla wyposażona jest w rozbudowany zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota T-MATE z większym zakresem działania i nowymi funkcjami.

W wersji Corolli z roku modelowego 2024 wprowadzono z kolei dwa nowe rozwiązania: system oczyszczania powietrza nanoe X oraz inteligentny kluczyk cyfrowy. Smart Digital Key umożliwia zdalne otwieranie i zamykanie samochodu za pomocą telefonu oraz tworzenie do pięciu unikalnych profili użytkowników, co jest akurat ukłonem w stronę flot i firmach zajmujących się carsharingiem.

Wartość rezydualna w zależności od wersji

Corolla Sedan z napędem 1.8 Hybrid w wersji Active zachowa po 3 latach i 60 000 km aż 71% początkowej wartości. Wersja Comfort oferowana dla wszystkich trzech odmian nadwozia utrzyma 70,8% wartości. Wersja Style osiągnie wartość rezydualną do 70%, a wersja GR SPORT do 69,6%. Najwyższa wersja Executive utrzyma wartość w przedziale 68,9-69,2%.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.