Toyota produkuje najtrwalsze samochody. Przynajmniej w USA

iSeeCars.com przygotowało ranking najtrwalszych samochodów dostępnych w USA. Króluje Toyota.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Toyota uznawana jest za firmę, która produkuje jedne z najtrwalszych samochodów. Oczywiście zdania są podzielone, ale coś w tym musi być. Portal z USA iSeeCars.com zdecydował przejrzeć ofertę aut używanych i sprawdzić, które modele są najmniej awaryjne i są w stanie pokonać granicę 200.000 mil.

Zobacz wideo Nowa Toyota Land Cruiser na pierwszym filmie

Portal ten zajmuje się analizą rynku motoryzacyjnego na rynku amerykańskim. Badanie objęło 14,9 miliona samochodów używanych sprzedawanych w ubiegłym roku. Nie brano pod uwagę pojazdów, które już nie były produkowane na zeszły rok, ciężarówek oraz samochodów tych firm, które produkowały w małej ilości.

Jak się okazuje granicę 200.000 mil (321.868 km) głównie były w stanie pokonać samochody terenowe oraz Toyoty. Największym wygranym okazała się Toyota Land Cruiser, których aż 18, 2 proc. pojazdów pokonało wspomnianą wartość. Na drugim miejscu znalazła się inna Toyota – Sequoia (14,2 proc.). W sumie TOP 15 znalazło się 8 Toyot: 4Runner (4,6 proc.), Tundra (4 proc.), Avalon (3,9 proc.), Prius (3,9 proc), Highlander Hybrid (3,8 proc.) i Sienna (3,2 proc.).

Konkurencję dla Toyot stwarzają następujące pojazdy: Chevrolet Suburban (6,6 proc.), GMC Yukon XL (5,2 proc.), Ford Expedition (4,5 proc.), Chevrolet Tahoe (4,4 proc.), GMC Yukon (3,7 proc.), Honda Ridgeline (3,7 proc.) oraz Honda Odyssey (3,2 proc.).

Portal sprawdził również ranking niezawodności marek osiągających 200.000 mil. I tutaj również nie ma zaskoczenia – Toyota jest na pierwszym miejscu (2,3 proc.). Drugie miejsce jest zajmuje Honda (1,9 proc), natomiast dalej jest GMC (1,8 proc.), Chevrolet (1,6 proc.) oraz Ford (1,5 proc.).

Jak zatem widać najtrwalsze samochody na rynku amerykańskim to głównie auta terenowe spod znaku Toyoty. Oczywiście rodzime pojazdy również są, ale azjatyckie twory zajęły wysokie pozycje. Niestety nie widać europejskich pojazdów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.