Porsche 911 w basenie i roli różowego flaminga? To możliwe tylko jeśli fanem marki jest ekspert od CGI [WIDEO]

Chris Labrooy jest specjalistą od filmowych efektów wizualnych i miłośnikiem marki Porsche. W przeszłości chciał zostać projektantem samochodów, ale jego życie ułożyło się inaczej. Na nasze szczęście, bo dzięki temu możemy oglądać efekty połączenia dwóch pasji. Są imponujące.

Mieszkający w Szkocji Labrooy skończył prestiżową londyńską uczelnię Royal College of Art, ale nie projektuje aut tylko tworzy efekty specjalne. Dlatego postanowił zrobić krótki film - rozmowę z samym sobą - i przystroić go efektami wizualnymi własnego autorstwa. Być może w podjęciu takiej decyzji nieco pomogła mu firma Porsche, która umieściła powstałe wideo w najnowszym wydaniu filmowego 9:11 Magazine.

Niezależnie od tego oglądanie gotowego filmu jest dużą przyjemnością. Specjalista od efektów filmowych opowiada o swojej pasji, a bohaterem drugiego planu są różne wersje Porsche 911 poddane przedziwnym modyfikacjom. Jeden stał się basenowym flamingiem, drugi czarnym łabędziem, trzeci wisi na drzewie, a cały oddział słynnych samochodów sportowych odpoczywa w basenie. Obejrzyjcie całe wideo, żeby przekonać się, co zrobić z pozostałymi.

Chris Labrooy z wyjątkowym mistrzostwem połączył niepowtarzalny kalifornijski klimat z ikoniczną sylwetką modelu 911. Słusznie uważa, że oba tematy idealnie do siebie pasują. Prywatnie również używa samochodu tej firmy. Labrooy w garażu trzyma Porsche 718 Cayman GTS, to już czwarte jego auto tej marki. Chris przyznaje, że uwielbia jeździć Caymanem po krętych szkockich drogach hrabstwa Aberdeenshire.

Porsche 911/Chris LabrooyPorsche 911/Chris Labrooy fot. YouTube/Porsche

Porsche 718 Cayman GTS jest jednym z najbardziej udanych samochodów niemieckiej marki ostatnich lat. Tak uważają zwłaszcza miłośnicy szybkiej jazdy po zakrętach. To nieduże coupe z umieszczonym centralnie sześciocylindrowym silnikiem typu bokser, który "pożyczono" od sportowej odmiany Porsche 911 GT3. Ma pojemność 4 litrów i osiąga moc 400 KM, która umożliwia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy oraz rozwinięcie prędkości 293 km/h.

Krótki surrealistyczny film jest częścią 9:11 Magazine opublikowanego na koncie Porsche w portalu YouTube. Został wykonany z dużą wrażliwością artystyczną i wprowadza widzów w wyjątkowy nastrój. Oglądanie opowieści głównego bohatera i twórcy efektów jest prawdziwą przyjemnością dla uszu oraz oczu. Zresztą przekonajcie się sami. Zobaczcie w co jeszcze Labrooy zmienił poczciwe Porsche 911. Warto się przekonać, co może zdziałać ludzka wyobraźnia kiedy zostaje połączona z talentem.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.