Czy można myć samochód na myjni? Policja poluje na kierowców, sypią się mandaty

Mycie samochodu na myjni po wprowadzeniu niedawnych obostrzeń karane jest mandatem. Za wizytę na myjni, nawet bezdotykowej, możesz dostać mandat w wysokości 500 zł.

Czy można myć samochód na myjni?

Odpowiedź jest prosta - nie. Nie można myć aktualnie samochodu. W świetle nowych przepisów możemy wychodzić z domu tylko w sprawach związanych z niezbędnymi sprawami życia codziennego. Co kryje się pod tym terminem? Robienie zakupów, wizyta u lekarza, pójście/pojechanie do pracy, spacer z psem czy krótkie spacery, których celem jest dbanie o nasze zdrowie psychiczne.

Mycie samochodu lub wyjście do sklepu po alkohol nie są uznawane za niezbędne sprawy życia codziennego

- piszą nasi koledzy z Wiadomości.Gazeta.pl. Co więcej, mycie auta jest teraz karane.

Mycie samochodu na myjni - kara, mandat, ile złotych

Do najgłośniejszej sytuacji w związku z zakazem mycia samochodu doszło w weekend w Olsztynie. Lokalne gazety donoszą, że policjanci oraz funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej zablokowali wjazd do myjni. Ukarano trzy osoby, które myły właśnie samochody. Każdy musiał zapłacić 500 zł. Więcej szczęścia mieli kierowcy, czekający w kolejce - tych tylko pouczono.

O podobnych zdarzeniach donosili Polacy z innych regionów kraju. W większości przypadków kończyło się właśnie mandatem w wysokości 500 zł. Radzimy więc uważać i nie jeździć na miasto w celu umycia samochodu. Policja tłumaczy tak wysokie kary troską o bezpieczeństwo.

Myjnia - nie. A stacja benzynowa?

Wizyta na stację benzynową po paliwo jest dozwolona. Kiedy można tankować? Pytanie o godziny, w których można tankować nie powinny dziwić. Po nowych regulacjach powstało sporo wątpliwości. Rząd ustalił, że między 10:00 a 12:00 zostaną wprowadzone tzw. "godziny dla seniorów" - z troski o osoby starcze w tym czasie do sklepów mogą wchodzić tylko osoby, które ukończyły 65 lat. Z pierwszych komunikatów wynikało, że będzie to obowiązywać także na stacjach benzynowych. To jednak nieprawda. Szybko sprostowano, że stacji benzynowych nie będzie to dotyczyło. Więcej o ograniczeniach na stacjach (np. liczbie osób i rękawiczkach) przeczytacie w tym miejscu:

Czy można jeździć samochodem po mieście?

Wolno jeździć samochodem, gdy mamy naprawdę istotny powód. Krótko mówiąc: możemy korzystać z naszego auta, jeśli taka konieczność, a nie możemy bez istotnego bez celu. Może być nią konieczność dojazdu do pracy albo wykonywania obowiązków służbowych, zakupy potrzebnych artykułów, uczestnictwo w wolontariacie oraz wykonywanie innych czynności, które wchodzą z zakres koniecznych spraw dotyczących życia codziennego. Od 1 kwietnia kierowcy powinni zrezygnować z używania samochodów w jakichkolwiek celach rekreacyjnych, chyba że powód jest naprawdę istotny, a cel kluczowy do utrzymania dobrej formy psychicznej.

Zobacz wideo Pieszy w Pabianicach miał szczęście. Tuż za nim kierowca wypadł z drogi
Więcej o:
Komentarze (203)
Czy można myć samochód na myjni? Policja poluje na kierowców, sypią się mandaty
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: swan

  Oceniono 118 razy 104

  odmawiajcie przyjmowania mandatów i niech kierują sprawę do sądu... Tym bydlakom z PIS wydaje się, ze mogą z nami zrobić wszystko co chcą bo oni mają w kaczej dupie literę prawa ale sądy już tak nie mogą i muszą działać zg. z prawem...

 • Gość: hwdp

  Oceniono 102 razy 90

  nie przyjmujcie mandatów,!!!!!!!!!! niech te gestapowskie milicyjne scierwo, zajmie się czymś pożytecznym , niech łapią złodziei aut, złodziei co okradają mieszkania ,kradną rowery..itd ,a nie tylko wożą dupy w autach ,albo ujeb... uczciwych ludzi życie mandatem co przekroczył predkośc , przez 5sekund w mieście o 50km/h.............. tepić ss-mańskie bydło.........

 • el.commendante

  Oceniono 78 razy 66

  Tak po prawdzie to wszystko wolno robić, PiSowscy debile nie ogłosili stanu klęski żywiołowej, więc każdy sąd anuluje tego typu mandaty które niestety nie mają teraz żadnej podstawy prawnej.

 • Gość: ccc

  Oceniono 60 razy 58

  "Poluje" to nieprzypadkowe słowo. Teraz wiem dlaczego nazywani są psami.

 • Gość: ss85

  Oceniono 55 razy 55

  Mycie auta 500 zł, przejazd na czerwonym 300 zł. Czego nie rozumiecie? :p

 • Gość: dnc

  Oceniono 56 razy 52

  Dziś rano w radiu TOK FM jeden z prawników konstytucjonalistów powiedział, że mamy stan wyjątkowy bez jego ogłoszenia. Państwo ogranicza swobody obywatelskie ponad miarę i niewspółmiernie do rzeczywistych potrzeb. To sie źle skończy. Bo zaufanie do państwa spadnie do zera. Jak tylko zrobi się cieplej państwo nie będzie w stanie kontrolować wszystkiego, a co poobiedzie policja? Strzelac do ludzi, jak w Wujku w 1981? Rozumiem zakaz zgromadzeń, przebywania w miejscach zamkniętych, ale jeśli ja wychodzę samodzielnie i idę sam nie stykając się i nie wchodzę nigdzie do zamkniętych pomieszczeń to nie widzę powodu by policja wstawiała mandaty. Myjnia jest zazwyczaj obiektem otartym, gdzie ludzie nie stykają się ze sobą. Policja sama też sobie wystawia opinię, które z dobrej spadnie do złego oprawcy. Nie wiem czy komendanci zdają sobie sprawę, ze są dla obywateli, a nie przeciwko nim. Rozumiem kwarantannę i to w momencie, gdy ludzie są chorzy lub przybyli z zagranicy. Tymczasem tutaj ludzie nie mogą być tak ograniczani bo to się obróci przeciwko państwu, rządzącym i policji. Wolność obywatelska jest ponad pewne sprawy, które akurat nie zagrażają życiu i zdrowiu.

 • daniel.jed

  Oceniono 50 razy 48

  Czyli jak idę po flaszkę do sklepu trzeba koniecznie kupić zagrychę. Ewentualnie jakiś jogurcik.

 • Gość: chris

  Oceniono 49 razy 43

  Tylko ograniczenia wynikające z Rozdziału XI Konstytucji czyli stany nadzwyczajne uprawniają do ograniczania wolności obywatelskich, ta ustawa jest niezgodna z Konstytucją. Prawnicy mówią że sądy będą takie mandaty uchylać (nie dotyczy kwarantanny, bo jej nie wolno łamać).

 • sector23

  Oceniono 52 razy 40

  "Czy można myć samochód na myjni?" Stanowczo NIE! Samochód należy myć w myjni, a zakupy robić w sklepie, a nie - na sklepie. Tak po prostu jest łatwiej, poza tym, że w zgodzie z polską gramatyką.
  Bdw... kogo wy tam obecne, zatrudniacie w redakcji?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX