Elektryczna Skoda Citigo e iV zniknęła z polskiego rynku, jeszcze zanim na dobre się pojawiła. Dlaczego?

Skoda Citigo e iV miała być lekiem na całe zło. Taki samochód elektryczny do miasta ze stosunkowo dużym zasięgiem, miał szanse zachęcić Polaków do przesiadki do aut na prąd. Jednak zanim elektryczna Skoda na dobre zadomowiła się na polskim rynku, producent postanowił wstrzymać zamówienia. Wszystko dlatego, że nie wyrabiają się z bateriami.

Ze strony Skody kilka dni temu zniknął cennik elektrycznej Skody Citigo e iV. Model ten przy uwzględnieniu rządowych dopłat byłby najtańszym samochodem elektrycznym na rynku, a na dodatek na pełnym naładowaniu mógłby przejechać około 260 kilometrów. A to już całkiem rozsądny dystans jak na auto typowo miejskie.

Jeździliśmy elektryczną Skodą Citigo: Opinie Moto.pl: Skoda Citigo iV - elektryczna rewolucja, która ma szanse się przebić

"Problem" z bateriami

Niestety ci, którzy rozważali zakup elektrycznej Skody Citigo, chwilowo nie mają na co liczyć. Producent zebrał około 100 zamówień na ten model i aktualnie wycofał go z oferty. Jak ustalił portal AutoGaleria.pl, powodem są ograniczenia produkcji akumulatorów.

Długo się nim nie nacieszyliśmy: Skoda Citigo e iV - mamy cennik pierwszego samochodu elektrycznego Skody

Skoda nie wyklucza, że Citigo e iV wróci do sprzedaży na polskim rynku, jednak nie nastąpi to w ciągu najbliższych miesięcy. Cóż, czy właśnie tak wygląda elektryfikacja w naszym kraju? Pomijając fakt niejasności rządowych dopłat wychodzi na to, że nawet producenci nie są przygotowani na realną elektryfikację polskich dróg.

Skoda Citigo-e iVSkoda Citigo-e iV fot. Skoda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.