Nowy Ford Mustang Bullitt - w hołdzie dla legendy

Od premiery kultowego filmu "Bullitt", gdzie główną rolę grał Steve McQueen, minęło już 50 lat. Ford postanowił uczcić okrągłą rocznicę i zaprezentował specjalną edycję nowego Mustanga, nawiązującą do klasyka.

Przed nowym Fordem Mustangiem Bullitt stanęło bardzo trudne zadanie - nawiązać do prawdziwej legendy. Film "Bullitt", gdzie główne role grał Steve McQueen i Ford Mustang, to dzieło kultowe dla każdego miłośnika motoryzacji. Prawie 10-minutowa scena pościgu ulicami San Francisco (Mustang kontra Charger) do dzisiaj uważana jest za jedną z najlepszych tego typu w historii kina.

Nowego Mustanga Bullitt do sprostania legendzie przygotował osobiście Darell Behmer, główny projektant odpowiedzialny za wygląd nowych Mustangów. Podczas prezentacji Behmer stwierdził, że nowy Bullitt jest "cool" bez żadnego wysiłku. "Jako dla projektanta, to zdecydowanie mój ulubiony Mustang. Nie potrzebuje spojlerów, plakietek i pasów. Nie musi krzyczeć i niczego udowadniać. Jest po prostu cool". Darell Behmer porównuje swoje nowe dzieło do Steve'a McQueena, który również nie robił nic na pokaz.

Zobacz także: Nowy Ford Mustang nareszcie w Europie

Nowy Ford Mustang BullittNowy Ford Mustang Bullitt fot. Ford

Oprócz lekkich stylistycznych akcentów na nadwoziu na drodze nowy Ford Mustang Bullitt będzie się wyróżniał także charakterystycznym kolorem Dark Highland Green, który nawiązuje oczywiście do filmu. Bullitt będzie jeszcze dostępny w czarnym wydaniu, ale jesteśmy pewni, że większość klientów wybierze kultową zieleń.

We wnętrzu także znajdziemy kilka ciekawych akcentów - m.in. zielone przeszycia, napis "Bullitt" zamiast pędzącego konia na kierownicy, specjalną powitalną grafikę na wirtualnych zegarach oraz białą gałkę drążka zmiany biegów, która w bezpośredni sposób nawiązuje do filmu. Jeżeli chodzi o wyposażenie, to Mustang Bullitt został zbudowany na bazie najdroższych wersji nowego Mustanga, więc nikt nie powinien narzekać na brak czegokolwiek.

Zobacz także: W pogoni za marzeniami. Przejażdżka Fordem Mustangiem Shelby GT350R po torze

Nowy Ford Mustang BullittNowy Ford Mustang Bullitt fot. Ford

Pod maską okolicznościowego Mustanga znajdziemy pięciolitrowe V-ósemkę o mocy 475 KM i 570 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dodatkowe 15 KM pozwala się Mustangowi rozpędzić do 263 km/h, czyli o 13 km/h więcej niż w wersji GT.

Mustang Bullitt wyposażony jest też w nowy wydech, fotele Recaro, amortyzatory o zmiennej charakterystyce MagneRide, hamulce Brembo i kilka torowych rozwiązań z modelu Shelby GT350.

Nie znamy jeszcze ceny Forda Mustanga Bullitt. Nie podano także informacji, czy produkcja będzie limitowana, ale możemy być tego pewni.

Zobacz także: Ford Mustang | Historia kultowego modelu

Nowy Ford Mustang BullitNowy Ford Mustang Bullit fot. Ford

Na koniec mamy dla Was krótki film z prezentacją nowego Forda Mustanga Bullitt.

Czy podoba Ci się nowy Ford Mustang Bullitt?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.