Prototypy | Panamera Shooting Brake przyłapana

Ostatnie zdjęcia zamaskowanego Porsche Panamera z powiększonym bagażnikiem sugerują, że wersja Shooting Brake jest już na ostatniej prostej przed oficjalną prezentacją

Porsche zawiesza współpracę z Szarapową

Porsche po raz kolejny zamierza wejść w niszę. Po udanym debiucie w segmencie SUV oraz czterodrzwiowych coupe, przyszedł czas na nietypowe kombi zwane Shooting Brake. Tym mianem są określane modele, które mają dodatkową parę drzwi i powiększony bagażnik, ale nadal linia takiego samochodu jest bardzo dynamiczna.

Niemiecki producent już kilka lat przymierza się do tego segmentu, prezentując chociażby model koncepcyjny o nazwie Sport Turismo w 2012 roku. Kilka dni temu na torze Nurburgring przyłapano zamaskowany egzemplarz Panamery, której nadwozie miało powiększony bagażnik. Zaklejono także przednią część nadwozia wraz ze zderzakami i częścią lamp.

Porsche Panamera Shooting Brake powstało na płycie podłogowej MSB, tej samej którą wykorzystano do budowy drugiej generacji standardowej Panamery. Pod maską zadebiutują nowe silniki V6 i V8. Niewykluczone, że będą one wspomagane przez technologię e-turbo, którą wykorzystano już w Audi SQ7, a w gamie pojawi się wersja z napędem hybrydowym.

Na razie nie wiemy nic na temat wyglądu wnętrza, ale wcześniejsze zdjęcia prezentujące normalną wersję pokazały, że deska rozdzielcza w nowym modelu będzie całkowicie cyfrowa, a kokpit będzie zdominowany przez duży ekran dotykowy. Premiera nowej Panamery została zaplanowana na październik podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. Wersja Shooting Brake zadebiutuje niedługo potem, prawdopodobnie w połowie przyszłego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche 911 Carrera RS | Test | Nocny drapieżnik

INNE LINKI

Porsche 911 R | Wilk w owczej skórze

Ferrari GTC4 Lusso | Następca FF

Porsche Mission E | Kolejny raz Porsche "zniszczyło" system

Lamborghini Centenario | Tak powinien wyglądać supersamochód!

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.