Porsche zawiesza współpracę z Szarapową

Czarne chmury zbierają się nad piękną tenisistką. Porsche to kolejny ważny sponsor, który zawiesił współpracę z Marią Szarapową w obliczu afery dopingowej
Wojciech Modest Amaro i nowe Porsche 911 Przezent dla Modesta Amaro - nowe Porsche 911

Światem tenisa wstrząsnęła ostatnio informacja, że jedna z najlepszych tenisistek ostatnich lat została przyłapana na dopingu podczas Australian Open. Rosjanka przyznała się do błędu podczas konferencji prasowej.

Maria Szarapowa została tymczasowo zawieszona przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF) i odebrano jej 430 punktów, jakie zdobyła docierając do ćwierćfinału Australian Open, a to oznacza, że Szarapowa wypadnie z pierwszej dziesiątki kobiecego tenisa po raz pierwszy od pięciu lat. Tenisistce grozi zawieszenie przez ITF nawet na 4 lata, choć większość ekspertów twierdzi, że nieobecność Rosjanki na kortach będzie trwała znacznie krócej, a ITF nie będzie aż tak surowe.

Szarapowa straci na aferze nie tylko sportowo i wizerunkowo, ale także finansowo. Najważniejsi sponsorzy już zaczęli się od tenisistki odwracać. Gigant Nike zawiesił ośmioletni kontrakt, a producent zegarków Tag Heuer zerwał rozmowy w sprawie nowej umowy sponsorskiej. Chwilowo współpracę z Szarapową zawiesza także Porsche. Niemiecka marka ogłosiła właśnie, że wstrzymuje działania marketingowe z jej udziałem. Przypomnijmy, Porsche z tenisistką związało się trzyletnim kontraktem w 2013 roku. Od tego czasu Maria Szarapowa była jednym z najbardziej rozpoznawalnych ambasadorów marki na całym świecie.

ZOBACZ TAKŻE:

Piękna Maria Szarapowa i Porsche Boxster Spyder

Maria Sharapova testuje Porsche Boxster Spyder

Zdjęcie Ferrari California vs Porsche - Radom (po 2 okrążenia) Zdjęcie Jazda Lamborghini Gallardo i Porsche - kierowca - Ułęż (Warszawa Lublin) - 8 okrążeń Zdjęcie Jazda Lamborghini Gallardo i Porsche - pasażer - Ułęż (Warszawa Lublin) - 2 okrążenia
Ferrari California vs Porsc... Jazda Lamborghini Gallardo ... Jazda Lamborghini Gallardo ...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info