Klasa premium w USA | Niemcy zdetronizowani

Do tej pory walka o koronę w amerykańskiej klasie premium była wewnętrzną niemiecką rozgrywką - BMW walczyło z Mercedesem. Od jakiegoś czasu dominuje jednak inny producent

Cadillac CT6 | Dużo tańszy od niemieckiej konkurencji

W poprzednich latach Toyota musiała oglądać plecy swoich dwóch niemieckich rywali. Na szczycie niezmiennie znajdowało się BMW albo Mercedes. Jednak od jakiegoś czasu Lexus zaczął skracać dystans i powoli przełamuje niemiecką hegemonię. I tak było w marcu 2016 - to Lexus zakończył miesiąc na pierwszym miejscu.

Marzec 2016

Za świetne wyniki Japończyków odpowiadają przede wszystkim dwa SUV-y, które sprzedają się coraz lepiej. Lexus NX notuje 25%, a olbrzymi LX 46% wzrost.

Wyniki sprzedaży w klasie premium w marcu 2016:

Lexus - 30 198 szt. (-2,8%)

BMW - 30 033 szt. (-12%)

Mercedes - 28 164 szt. (-5,9%)

Audi - 18 392 szt. (+7,5%)

Infiniti - 13 755 szt. (+10%)

Amerykanie przy podawaniu wyników sprzedaży nie uwzględniają w BMW marki Mini, a w Mercedesie pomijają Smarta i samochody użytkowe.

Jak podaje serwis Automotive News liderem sprzedaży w pierwszym kwartale 2016 roku wciąż jest Mercedes, ale niedaleko za jego plecami znajduje się Lexus. BMW domyka podium.

Sytuacja na rynku

Na koniec trzeba zaznaczyć, że pierwsze miesiące roku 2016 na amerykańskim rynku upłynęły pod znakiem lekkiego spowolnienia. Widać to w sprzedaży amerykańskiej Wielkiej Trójki - Lexus, Mercedes i BMW odnotowały spadki w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Największe powody do niepokoju ma BMW, którego sprzedaż skurczyła się aż o 12%.

O wiele lepsze nastroje panują za to w Audi, które konsekwentnie buduje swoją pozycję za Oceanem i powoli goni pierwszą trójkę. VAG może cieszyć, że głośna afera Dieselgate nie uderzyła zbyt mocno w markę premium koncernu. Największe wzrosty sprzedaży w marcu 2016 odnotowało Infiniti.

ZOBACZ TAKŻE:

Lexus szykuje się do ataku na miejskie auta | Szalony LF-SA

INNE LINKI

Lexus IS | Tekturowe origami

Lexus LC500 | Tak odważnego auta dawno nie było!

Audi SQ7 TDI | Potęga Diesla

Tesla Model 3 | Najważniejsza premiera motoryzacyjna ostatnich lat

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.