Renault Megane R.S. | Ford Focus RS na celowniku

Dopiero co poznaliśmy polskie ceny nowego francuskiego kompaktu, a już pojawiają się informacje o topowej odmianie R.S. Nowe Megane ma rzucić wyzwanie Focusowi RS, a to oznacza ponad 300 KM

Na to auto Renault kazało czekać bardzo długo. Tak wygląda nowy Scenic

Nowy Ford Focus RS namieszał na rynku hot-hatchy. Usportowiony kompakt Amerykanów to prawdziwa bestia. Sercem Focusa RS jest silnik R4, który znamy z Mustanga. Jednak zanim trafił pod maskę Focusa został poddany dogłębnej modyfikacji. Efekt? Okrągłe 350 KM mocy i 440 NM maksymalnego momentu obrotowego. Moc trafia na wszystkie cztery koła. Osiągi? Wskazówka prędkościomierza minie pierwszą "setkę" po zaledwie 4,7 sekundy i zatrzyma się dopiero przy 266 km/h.

Bezpośredni konkurenci musieli zareagować. Z Wielkiej Brytanii płyną do nas wieści, że Francuzi z Renault Sport postanowili podjąć rękawicę rzuconą przez Ford Performance i szykują najszybsze Megane R.S. w historii.

Autoexpress.co.uk donosi, że Renault Sport wsadzi do Megane znacznie zmodyfikowany dwulitrowy, turbodoładowany silnik R4 o mocy "wyraźnie przekraczającej 300 KM" . Motor ma współpracować z tradycyjnym 6-biegowym manualem albo dwusprzęgłową skrzynią EDC. Co ciekawe, inżynierowie Renault podobno bardzo poważnie zastanawiają się nad pójściem drogą Forda i uczynienie z przednionapędowej Megane auta z napędem 4x4. Jaka będzie przyszłość Megane R.S., zobaczymy już niedługo. Wiele wskazuje, że szykuje się naprawdę ciekawe auto.

Brytyjczycy podali nawet orientacyjną cenę nowego Megane. Niestety, wraz z podwyżką mocy prawdopodobnie Renault zdecyduje się na podwyżkę ceny. Nowe Megane R.S. ma kosztować około 30 tysięcy funtów (ok. 158 tys. w złotówkach). Dla porównania, aktualnie R.S. 275 kosztuje na Wyspach niecałe 26 tysięcy funtów.

Kiedy możemy się spodziewać nowej Meganki? Najwcześniej wyjedzie na drogi w 2017 roku. Podczas prezentacji wersji specjalnych R.S. 275 Cup-S oraz 275 Nav Renault zapowiedziało, że aktualne Megane R.S. (oczywiście bazuje na starej Megane) będzie się znajdować w sprzedaży do końca 2016 roku. Możliwe, że targowa prezentacja nowego R.S. odbędzie się jeszcze w tym roku np. w październiku w Paryżu.

Źródło: autoexpress.co.uk

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe Renault Megane | Pierwsza jazda

INNE LINKI

Renault Megane | Pełny cennik | Tańsze niż konkurencja

Renault Kaptur | Nowy rosyjsko-francuski SUV

Renault Talisman | Prezentacja modelu

Renault Trafic Sport + | VAN z pazurem?

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.