Produkcja Hondy NSX rusza w kwietniu

Po wielu latach oczekiwania fani Hondy NSX mają znów powody do radości. Produkcja supersamochodu z Japonii w amerykańskiej fabryce w Marysville ruszy już na początku kwietnia

Honda coraz poważniej przymierza się do powrotu S2000

Nowa generacja Hondy NSX to projekt naszpikowany nowoczesnymi technologiami. Dlatego przy jego produkcji wykorzystywanych jest aż stu poddostawców, którzy ulokowali się w pobliżu fabryki, żeby móc pilnować jakości swoich produktów.

Japoński supersamochód produkowany w amerykańskiej fabryce w stanie Ohio będzie wyposażony w silnik V6 z cylindrami ułożonymi pod kątem 75 stopni. Aluminiowa jednostka o pojemności 3,5 litra jest wspomagana przez podwójne turbodoładowanie. Silnik będzie budowany niedaleko fabryki w sąsiedniej miejscowości, przez małą grupę najlepszych specjalistów w tym fachu. Każda jednostka będzie ręcznie składana przez sześć godzin. Pracownicy tej niewielkiej manufaktury będą wkręcać własnoręcznie każdą z 547 śrubek w tej jednostce.

Sześciocylindrowy motor skrywa w sobie moc 573 KM, które pozwolą rozpędzić samochód do 305 km/h. Każdy z wyprodukowanych egzemplarzy odbędzie test polegający na przejechaniu 240 km, aby upewnić się że auto spełni oczekiwania przyszłych właścicieli.

Produkcja rusza już na początku kwietnia, a niedługo potem samochód trafi do odbiorców w USA. Klienci w Europie będą musieli poczekać do przyszłej jesieni, zanim będą mogli odebrać swój upragniony samochód. Chyba, że będą mniej cierpliwi i wybiorą konkurencję w postaci Audi R8, Lamborghini Huracan czy McLarena 650S.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowa Honda Civic Type-R | Nareszcie!

INNE LINKI

Salon Genewa 2015 | Honda NSX | Europejski debiut

Honda Civic Hatchback Prototype | Idzie nowe

Toyota Supra | Koncept już w przyszłym roku

Mazda MX-5 RF | Czas na sztywny dach

Więcej o:
Copyright © Agora SA