Mugen | Pięć pomysłów na Hondy

Żaden tuner nie zna się na Hondach tak dobrze jak Mugen. Podczas Tokyo Auto Salon (start 15 stycznia) zobaczymy pięć podrasowanych przez Mugena Hond. Nas najbardziej interesuje Honda Civic Type R oraz pakiet dla HR-V

Honda NSX | Europejski debiut

Mugen przygotował na tokijską imprezę pięć projektów. Dwa to wariacje na temat małego sportowego autka, S660 . Roadster to reprezentant segmentu kei car (ich cechą wspólną jest niewielki rozmiar i małe silniki, dzięki czemu kierowcom kei carów przysługują niższe stawki podatków albo niższe ubezpieczenie). S660 ma sportowe zacięcie. Na pokładzie pracuje turbodoładowany silnik o pojemności 0,66 litra i mocy 64 KM (maksymalne cyferki w kei carach). Mugen milczy o zmianach w jednostce napędowej, ale jak widzimy po pierwszych zdjęciach dwóch konceptów autko drapieżnego charakteru nabierze za sprawą całej masy dodatków.

Kolejny projekt to van na sterydach, czyli Step WGN Spada . Mugen zafundował dużej i praktycznej Hondzie nowy przedni zderzak, przestylizowany grill, sportowy wydech i 18-calowe alufelgi.

Z europejskiej perspektywy znacznie ciekawsze są dwa auta, które znajdziemy w naszych salonach: Honda Civic Type R oraz crossover HR-V. Nowy Civic Type R już sam w sobie wygląda jakby odwiedził jeden z tunerskich zakładów. Honda postawiła na bardzo odważny, zadziorny projekt pełen ostrych linii, przetłoczeń i dużych wlotów powietrza. Dlatego Mugen nie zaproponował drastycznych zmian. Poprawiono oczywiście aerodynamikę. Pojawiły się nowe zderzaki, przeprojektowany grill, lekkie zmiany w nadkolach, nowe felgi, klasyczny dyfuzor z jedną rurą wydechową i zaprojektowane od nowa tylne skrzydło z regulacją pochylenia płata.

Używana Honda Civic już od...

Z kolei HR-V otrzymał od Mugena nowe zderzaki, progi, kawał spojlera, groźnie wyglądające końcówki wydechu i zupełnie nowy lakier Premium Crystal Red Metallic, który nadał HR-V drapieżniejszego wyglądu.

Już 15 stycznia powinniśmy poznać wszystkie szczegóły dotyczące stuningowanych Hond.

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Genewa 2015 | Honda Civic Type-R | Nareszcie!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.