Elektryczne Porsche | Duża moc, 500 km zasięgu i 15-minutowe ładowanie

Wielkimi krokami zbliża się elektryczne Porsche. Produkcyjne auto ma mieć więcej wspólnego z koncepcyjnym Mission E niż mogliśmy się spodziewać

Porsche zawiesza współpracę z Szarapową

Pierwsze w pełni elektryczne Porsche jest już bardzo blisko. Marka przeznaczyła na projekt 700 milionów euro. Pieniądze zainwestowano nie tylko w rozwój samego samochodu, ale też wytwarzanie własnych silników elektrycznych, nową linię produkcyjną i zatrudnienie 1000 pracowników. Planowana data wprowadzenia Porsche EV do salonów to rok 2020.

Zapowiedzią elektryka Porsche był Mission E z ubiegłorocznych targów we Frankfurcie. Futurystyczny prototyp imponował pod wieloma względami. Dwa silniki elektryczne generowały moc ponad 600 KM, co pozwalało na osiągnięcie pierwszej setki w 3,5 sekundy. Na jednym ładowaniu Mission E bez problemu pokona około 500 km. To jeszcze żaden przełom, ale Porsche opracowało specjalną ładowarkę z technologią 800 V. Dzięki niej Porsche po 15 minutach ładowania będzie mogło przejechać 400 km.

Niemcy po raz kolejny zapewniają, że produkcyjny samochód będzie bardzo zbliżony do konceptu. I to nie tylko stylistycznie. Wszystkie robiące wrażenie liczby konceptu mają być także przeniesione do modelu, który na razie funkcjonuje pod kryptonimem "J1".

Inżynierowie Porsche mają trzy priorytety:

- Duża moc, świetne osiągi i frajda z jazdy godna rasowego Porsche.

- Co najmniej 500 km zasięgu na jednym ładowaniu.

- Technologia szybkiego ładowania (15 minut).

"Bardzo ważne, żebyśmy przenieśli do naszego elektryka wszystkie emocje i duszę Porsche. Nie możemy stworzyć elektrycznego samochodu ze znaczkiem Porsche, który nie będzie odpowiadał temu, czego nasi klienci oczekują od Porsche. 918 Spyder można jeździć w trybie elektrycznym i właśnie tak ma wyglądać jazda elektrycznym Porsche. Przeniesiemy do tego auta to, czego nauczyliśmy się w motorsporcie." - zapowiada CEO marki Oliver Blume.

ZOBACZ TAKŻE:

Pracownicy Porsche dostaną 9000 euro rocznej premii

INNE LINKI

Wideo | Porsche 911 R kontra satelita

Tesla Model S P85+ | Pierwsza jazda | Tesla byłby dumny?

Tesla Model X | Wyczekiwana premiera

Porsche 918 Spyder | Pierwsza jazda | Arytmia i motyle

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.