Spacetourer, Traveller, ProAce | Nowe owoce współpracy Toyoty i PSA

Japońsko-francuska współpraca zaowocowała kolejnymi trojaczkami. Poznajcie najnowsze dostawczaki Toyoty, Citroena i Peugeota

Peugeot 208 FL | Bestseller po poprawkach

Ta wypowiedź to oczywiście nadmierny entuzjazm spowodowany względami marketingowymi, ale faktem jest, że nowe modele nie są pierwszymi autami opracowanymi wspólnie przez PSA i Toyotę. Na rynku są już dostępne bliźniacze Citroen C1, Peugeot 107 i Toyota Aygo. Przyszedł czas na Spacetourera, Travellera i nowe ProAce.

Japoński dostawczak jest na rynku nie od dziś. Nazwy jego francuskich odpowiedników pojawiają się po raz pierwszy. Są one jednak następcami modeli Expert i Jumpy, na których oparto poprzednią generację ProAce. Tak jak w przypadku C1, 107 i Aygo, paleta silników i wyposażenie będą wspólne. Odmienna pozostanie jedynie stylistyka.

- Z dumą prezentujemy dziś te trzy nowe samochody, które są owocem współpracy pomiędzy Toyota Motor Europe i PSA Peugeot Citroen. Podpisana umowa umożliwiła nam opracowanie nowej platformy, dzięki której możemy oferować naszym klientom na całym świecie nowoczesne samochody wyjątkowo konkurencyjne w tym segmencie - powiedział Patrice Lucas, dyrektor ds. programów i strategii w PSA Peugeot Citroen.

Wszystkie auta trafią do oferty w pierwszej połowie przyszłego roku. Dostępne będą wersje Combi dla prywatnych użytkowników oraz Shuttle przeznaczone dla zawodowych przewoźników. Nowe dostawczaki będą produkowane w zakładzie PSA Sevelnord w Valenciennes we Francji.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Avensis 2.0 D-4D Prestige | Test | Druga młodość

Więcej o:
Copyright © Agora SA