Genesis | Zapowiedź flagowca nowej marki

Zaledwie parę dni temu informowaliśmy, że Hyundai postanowił powołać do życia luksusową markę Genesis. Dzisiaj możemy już zobaczyć, jak będą wyglądały samochody nowego gracza w klasie premium. Koreańczycy zapowiedzieli swój flagowy model

Solus Genesis Coupe | Jest moc!

Hyundai nie próżnuje i po informacji o wydzieleniu ze swoich struktur marki Genesis, przygotował już szkice pierwszego modelu. Samochód, który widzimy na zdjęciach koncepcyjnych, to Genesis G90 - flagowa limuzyna nowej marki. W dotychczasowej ofercie Hyundaia G90 zastąpi model Equus.

O samym koncepcie nie wiemy tak naprawdę jeszcze nic. Ujawnione zdjęcia to zapowiedź stylistyki aut nowej marki. Na szczegóły dotyczące jednostek napędowych, wyposażenia i strony technicznej limuzyny przyjdzie nam poczekać do kolejnych prezentacji. Co możemy wywnioskować z komputerowych szkiców? Hyundai postawił na nowoczesny, dynamiczny projekt. W oczy rzucają się przede wszystkim: olbrzymi, charakterystyczny grill, LED-owe światła, długa maska, odważne przetłoczenia po bokach oraz obowiązkowe wielkie felgi (te oczywiście zostaną zmniejszone do rozsądnych rozmiarów). Do opisu swojego projektu Koreańczycy używają fraz: "elegancko zaprojektowany", "wyszukany", "napakowany technologią", czy "elegancko muskularny".

Używany Hyundai i30 - sprawdź ogłoszenia

Genesisa G90 możemy się spodziewać "już w najbliższym czasie". Nowa limuzyna najpierw pojawi się na rodzimym rynku w Korei Południowej. Później zajedzie do salonów w USA i Chinach, a kiedy marka okrzepnie, zaatakuje Europę.

Hyundai odważnie zapowiedział, że już w 2020 roku, Genesis będzie oferował sześć różnych modeli. Jednym z nich będzie produkcyjna wersja G90. Kolejny model to G80, w który najprawdopodobniej przemieni się aktualny Hyundai Genesis. Czego możemy się jeszcze spodziewać po nowej marce? Koreańskie źródła mówią o mniejszym sedanie G70, coupe, crossoverze klasy średniej i dużym SUV-ie.

ZOBACZ TAKŻE:

HYUNDAI GENESIS | DEMONSTRACJA MOŻLIWOŚCI

Hyundai Genesis Hyundai Genesis  fot. Piotr Sielicki

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.